25.08.2024.

23:51

Atletiko izbušio Đironu! Grizman načeo, Koke stavio tačku (VIDEO)

Izabranici Dijega Simeona su posle kiksa na startu sezone i remija sa Viljarealom (2:2), uspeli da se iskupe protiv katalonske ekipe.

"Jorgandžije" su od prvog minuta krenule ofanzivno sa namerom da što pre slome rivala, koji se držao sve do završnice prvog poluvremena. Igrao se 39. minut kada je Antonan Grizman otključao odbranu Đirone i to posle izvedenog slobodnog udarca po zemlji. Mogli su gosti do odmora i da izjednače, ali je dve šanse propustio Abel Ruis.

Atletiko je promašaje gostiju kaznio već početkom drugog poluvremena. Ovog puta Grizman je uzeo loptu rivalu na sredini terena, a onda je poslao na desnu stranu do Markusa Ljorentea, koji je istrčao napred, a onda sa preko 25 metara poslao bombu pod prečku golmana Đirone.

Tačku na sjajnu partiju Atletika stavio je Koke u četvrtom minutu nadoknade i to posle još jedne kontre i nakon asistencije Ljorentea za konačnih 3:0.