30.08.2024.

00:05

Kriza drma šampiona Španije! Novi remi "kraljeva"

Aktuelni šampion očigledno je u rezultatskoj krizi na počeku sezone, pošto im je ovo drugi remi u poslednja tri meča, nakon što su na startu odigrali protiv Majorke 1:1.

Odličnu su izabranici Karla Anćelotija ušli u novu sezonu, predvođeni novim napadačem Kilijanom Mbapeom osvojili su Superkup Evrope, pa se očekivala i dominaciju na Pirinejima, ali su "kraljevi" udarili u zid.

Madriđani su večeras šok doživeli već u petom minutu, kada je Mek Burni odlično pronašao usamljenog Alberta Moleira koji je bio sam u šesnaestercu, a ovaj rutinski pogodio za vođstvo domaćina.

Mučio se u Real u nastavku da slomi otpor žilavog rivala, pokušvali su Mbape i družina, ali nisu uspevali da ozbiljnije zaprete, a onda ih je u 69. minutu i pogledala sreća. Fudbaler Las Palmasa Suarez je nehotice igrao rukom u svom kaznenom prostoru i tako poklonio gostima penal. Siguran sa 11 metara bio je Vinisiju Žunior i tako spasao Madriđane možda i bruke.

Šampion je do kraja bezuspešno pokušavao i da stigne do pobede, ali je ipak morao da se zadovolji bodom.