14.09.2024.

18:24

Švabe ulaze u formu! Zvezdin rival pobedio u Menhengladbahu! Šampion konačno - šampionski!

Popularne "švabe" su u Menhengladbahu povele prvim ligaškim golom Deniza Undava ove sezone u 21. minutu.

Alasan Plea je izjednačio u 27. minutu, a pobedu Štutgartu u drugom poluvremenu doneo je tandem Fabijan Rider - Ermedin Demirović.

Švajcarac je u 58. i 61. minutu asistirao reprezentativcu Bosne i Hercegovine i tako doneo Štutgartu prvu pobedu ove sezone.

Posle tri kola Štutgart ima četiri boda.

Štutgart će 28. novembra gostovati Zvezdi u meču petog kola Lige šampiona.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena vratili su se na pobednički put u trećem kolu Bundeslige nakon poraza koji su doživeli u prethodnoj rundi.

Ekipa Ćabija Alonsa u subotu popodne u Sinshajmu demonstrirala je silu, potvrdila šampionsku reputaciju, najubedljivijom pobedom od početka sezone - protiv Hofenhajma u gostima 4:1.

Udarni protagonista meča i trijumfa "aspirindžija" bio je nigerijski napadač Viktor Bonifejs sa dva gola i asistencijom.

Bez pobednika je završen meč Lajpciga i Union Berlina, i bez golova što je pomalo iznenađujuća činjenica imajući u vidu atomsku navalu domaćih u sastavu Simons, Openda, Šeško.