17.09.2024.

19:13

Sergej zatresao mrežu na startu Lige šampiona! Mitar promašio penal (VIDEO)

Šampion Saudijske Arabije na startu nove sezone azijske Lige šampiona gostovao je katarskom Al Rajanu i ubedljivo pobedio sa 3:1 (3:0). Mrežu domaćina načeo je srpski vezista i to već u 15. minutu meča.

Brazilac Malkom je odlično centrirao u srce kaznenog prostora, a na pravom mestu našao se Sergej i glavom pogodio mrežu katarske ekipe. Našem fudbaleru ovo je treći gol ove sezone u dresu Al Hilala.

Pored Sergeja Milinkovića-Savića u startnoj postavi Al Hilala je i drugi srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Ekipa iz Rijada je do poluvremena utrostručila svoju prednost, pošto su golove postigli i Žoao Kanselo u 42. i Markos Leonardo u 44. minutu. U drugom poluvremenu, katarska ekipa jedino što je uspela da uradi jeste da na početku postigne gol, tačnije u 47. minutu precizan je bio Rožer Gedes.

Mogao je Al Hilal do kraja i da uveća prednost, jer je Mitrović u 71. minutu imao penal, ali je srpski napadač bio neprecizan sa 11 metara.