05.10.2024.

23:22

Real na krilima Vinisijusa! "Žuta podmornica" potopljena sa dva torpeda!

Real je do prednosti u ovom meču uspeo da dođe već u 14. minutu kada je Luka Modrić iz kornera loptu dodao do Federika Valverdea koji sa 20-tak metara matira golmana Viljareala za 1:0 i veliko slavlje na tribinama.

"Žuta podmornica" je mogla da se vrati u meč kada je Nikolas Pepe dobro šutirao sa desetak metara, ali je prečka spasila Kraljeve.

Do kraja prvog poluvremena beležimo i priliku za domaće. Igrao se 37. minut kada je Belingem šutirao tik pored leve stative s vrha kaznenog prostora.

Početkom drugog poluvremena Viljareal je ponovo imao šansu da izjednači. Ovaj put iz slobodnjaka je pokušao Aleks Baena koji šutira pored gola Real Madrida.

Večeras je posebno raspoložen za igru bio Vinisijus Žunior. Brazilac je u 70. minutu nakon nekoliko sjajnih driblinga šutirao s nekih 16 metara, ali i ovaj put lopta ide pored gola gostiju.

Međutim, samo tri minuta kasnije nije bilo spasa za Viljarreal. Ponovo je Vinisijus bio u centru pažnje jer je ovaj put uspeo spektakularno da pogodi za 2:0 s nekih 20-tak metara.

Bilo je jasno da je to bio trenutak koji je prelomio utakmicu. Viljareal je pokušao do kraja da se vrati u meč, ali je Real odoleo napadima gostiju i na kraju slavio sa 2:0.