06.10.2024.

10:30

Joveljić pogodio za pobedu! Srbin rastužio "miljenika delija" (VIDEO)

Galaksi je do trijumfa došao rezultatom 2:1, ipak nije bilo lako protiv gostujućeg tima iz Teksasa.

Prednost domaćoj ekipi doneo je Gabrijel Peč u 31. minutu, da bi onda za izjednačenje bio precizan Driusi u 55. minutu na asistenciju bivšeg Zvezdinog asa, Osmana Bukarija.

U 76. minutu, lopta je bila kod Rikija Pjuiga, a on je precizno prebacio do Srbina, koji je potom zatresao mrežu protivničke ekipe.

Ovo je 15. gol Dejana Joveljića u tekućoj sezoni, tako da ne čudi odluku selektora reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića Piksija da ga pozove za mečeve Lige nacija protiv Švajcarske i Španije.

Ekipa iz Los Anđelesa potvrdila je lidersku poziciju na tabeli Zapadne konferencije MLS lige kolo pre kraja regularno toka šampionata.