06.10.2024.

18:00

Otišao iz Zvezde, pa priredio majstoriju! Hvang dao prvi gol za Fejenord - i to kakav! (VIDEO)

U utakmici osmog kola holandske Eredivizije, Fejenord je na svom terenu nadigrao Tvente sa 2:1 (2:0). Iako je domaćin diktirao tempo većim delom susreta, umalo je od gotovog napravio veresiju pošto je primio gol u 79. minutu.

Ipak, do kraja je rezultat ostao nepromenjen, a navijači kluba iz Roterdama slave In Boma Hvanga, doskorašnjeg fudbalera Crvene zvezde, koji je postigao drugi pogodak na meču i to u 43. minutu.

Naime, posle kardinalne greške golmana Larsa Unerstala, odnosno njegovog očajnog ispucavanja lopte, Fejenord je krenuo u kontranapad. U jednom trenutku, ona je završila u nogama spomenutog Korejca, koji ju je maestralno, levom nogom, smestio u desni ugao protivničkog gola.

Hvang se tako prvi put upisao i listu strelaca otkako je stigao u Roterdam, a do sada je u dresu novog kluba odigrao šest utakmica.