06.10.2024.

22:54

Ludnica u Firenci! Pao je Zvezdin rival u Ligi šampiona, tri promašena penala, Srbi propustili meč!

Poslednja utakmica sedmog kola Serije A je bila odigrana u Firenci, gde je Fjorentina dočekala Milan. Posle velike borbe tokom svih 90 minuta, slavila je domaća ekipa i to sa 2:1 (1:0).

Pored neizvesne završnice, meč će ostati upamćen po tome što je sudija dosudio čak tri penala i nijedan nije uspešno realizovan! Neprecizni su bili Mojze Kin, Kristijan Pulišić i Temi Abraham.

Važno je da se spomene da se Amerikanac hrvatskih korena iskupio u 60. minutu kada je postigao jedini gol za goste. Za "violu" su se u strelce upisali Jasin Adli u 35, odnosno Albert Gudmunson u 73.

Takođe, za "rosonere" nisu nastupili srpski reprezentativci Strahinja Pavlović i Luka Jović. Defanzivac je, doduše, bio na klupi za rezervne igrače, dok napadač nije bio u protokolu.