16.10.2024.

09:13

Mesiiiii! Leo ruši sve pred sobom i sa 37 godina (VIDEO/FOTO)

"Gaučiosu" su demolirali Boliviju sa 6:0, a Mesi je odigrao meč za pamćenje, postigao je tri gola i imao dve asistencije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, kao da nema 37 godina, nego 27.

To nije sve, bio je ovo njegov deseti het-trik u dresu nacionalnom tima, dok je istovremeno pretekao Iranca Alija Daeija na listi najboljih strelaca u dresu reprezentacije. Leo je stigao do 110 golova za "gaučose" na 189 utakmica, prvi je postigao januara 2006. godine na utakmici sa Hrvatskom. S druge strane, Daei je ostao na 109, a na prvom mestu je Kristijano Ronaldo sa 132 gola.

Mesi je utakmicu otvorio golom u 19. minutu, a do polovremena je upisao dve asistencije za Lautara Martineza u 43. i Hulijana Alvareza u 48. minutu. Potom je Almadin pogodio u 69. minutu, pa ej na scenu  opet stupio as Intera,  u 84. i 86. minutu je dotukao Boliviju

Argentina je i dalje prva u kvalifikacionoj grupi. Ima 22 boda iz 10 utakmica, dok se na drugommestu nalazi Kolumbija sa tri boda manje.