20.10.2024.

09:28

Drugi trofej u istoriji Majamija! Dominacija Mesija i Suareza!

Najzaslužniji za pobedu Majamija je bio legendarni dvojac Lionel Mesi - Karlos Suarez. Njih dvojica su ukupno postigli pet golova, a Argetinac je ostvario het-trik, uz napomenu da je Urugvajac imao i dve asistencije.

Zanimljivo, Inter je pred odlazak na poluvreme gubio sa 2:0, ali je onda Suarez preuzeo stvari u svoje ruke i u 40. i 43. minutu doneo izjednačenje, što je poslužilo njegovom timu da u nastavku meča bude motivisan da razbije protivnika.

Iako je običaj u fudbalu da prvoplasirani na tabeli postane nacionalni šampion, u Sjedinjenim Američkim Državama to nije slučaj, pošto po uzoru na druga tamošnja takmičenja sledi plej-of, koji će početi 25. oktobra.

Inter Majami će seriju na dve pobede odigrati protiv boljeg iz baraža između Montreala i Atlante.