21.10.2024.

05:59

Gooolčina! Pogledajte raketu Saldanje (VDEO)

Saldanja pruža sjajne partije u dresu Ferencvaroša i dovodi protivničke golmane do ludila. Njegov tim je dočekao Fehervar u 10. kolu mađarskog šampionata i slavio sa 2:0.

Saldanja je prvi put bio starter otkako je stigao u Budimpeštu i bio je strelac vodećeg pogotka na meču u 23. minutu. Dobio je loptu na oko 20-ak metara od gola, raspalio po njoj i poslao pravi projektil. Golman nije imao šansu. Konačan rezultat postavio je Kadi Borhes iz penala u 56. minutu meča.

Saldanjin pogodak možete da pogledate od devete sekunde.

Bio je ovo Saldanjin peti pogodak ove sezone, čime je sada samo jedan gol iza prvoplasiranog na listi strelaca mađarskog šampionata, a to je Matija Ljujić, još jedan bivši igrač Partizana, koji igra za Ujpešt.

Ferencvaroš je ponovo na deobi prvog mesta sa Puškaš Akademijom, obe ekipe sa po 21 bodom. Fehervar je na tek devetoj poziciji sa isto toliko osvojenih bodova.