24.10.2024.

23:20

Sjajan dan za istok Evrope! Pobede Olimpijakosa i Bešiktaša, Mančester posrnuo protiv Tadićevog Fenera (VIDEO)

Prekinuo je Mančester junajted niz negativnih rezultata tokom vikenda budući da su u okviru Premijer lige savladali Brentford. Kupilo je to još malo vremena Eriku ten Hagu na klupi "crvenih đavola", ali se ostrvski velikan večeras vratio na starto pošto su u trećem kolu Lige Evrope remizirali sa Fenerbahčeom - 1:1 (0:1).

Rasprodat je bio stadio "Šukur Saradžoglu" u Istanbulu, a Dušan Tadić i drugari uspeli su da donesu radost svojim navijačima. Fenerbahče nije pobedio, ali je propisno namučio Mančester i ostavio četu Erika ten Haga bez pobede u Ligi Evrope nakon tri odigrane utakmice.

"Crveni đavoli" su poveli na startu meča preko Kristijana Eriksena, a konačan rezultat postavio je Jusuf En Nesiri u 49. minutu utakmice. Meč je obeležio i crveni karton koji je na isteku jednog časa igre zaradio nekadašnji trener Mančester junajteda, danas strateg Fenerbahčea - Žoze Murinjo.

Srpski fudbaler Dušan Tadić našao se u startnoj postavi Fenera i igrao je sve do 79. minuta kada ga je na terenu zamenio Juksek.

Sa druge strane, veliki rival Fenerbahčea - Bešiktaš, napravio je veliko iznenađenje u Lionu pošto je savladao istoimeni klub sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Gedson Fernandes u 71. minutu utakmice.

Dobro veče za ovaj deo Evrope upotpunio je Olimpijakos koji je osvojio nova tri boda u drugom po rangu UEFA takmičenju. Crveno-beli su na dalekom gostovanju u Malmeu slavili minimalnim rezultatom 1:0, čovek odluke bio je Ajub El Kabi.