25.10.2024.

22:43

Uzbudljiv početak devetog kola Serije A: Torino i Udineze ponovo na pobedničkom koloseku!

Navikao je Torino svoje navijače na goleade u prethodna tri kola budući da je na mečevima protiv Lacija, Intera i Kaljarija viđeno ukupno 15. Očigledno da "bikovi" Paola Vanolija ne mogu da igraju na gol više. Svestan toga iskusni Italijan večeras je za duel protiv Koma promenio kurs, Torino je bio okrenut odbrani svog gola, a srpski reprezentativac - Sergej Milinković-Savić, uspeo je da sačuva svoju mrežu. Da stvar po domaćina bude bolja, strpljenje se isplatilo budući da su na kraju slavili minimalnim rezultatom - 1:0 (0:0).

U poređenju sa prethodnim utakmicama, pristutni na Olimpijskom stadionu u Torinu nisu preterano uživali. Bezmalo 30.000 duša moglo je da posmatra trenersko nadmudrivanje Vanolija i Seska Fabregasa, a u ovom slučaju iskustvo je odnelo pobedu.

"Bikovi" su čekali svoju šansu i dočekali su je u 75. minutu. Tinejdžer iz Švedske - Alieu Njie, uspeo je da pobegne svojim čuvarima i pronađe put do gola Koma. Bio je to, ispostaviće se, ključan momenat i gol dovoljan da Torino prekine seriju od tri poraza. Domaćin je sada šesti na tabeli sa 14 bodova, dok Komo ostaje 14. sa devet.

Nešto ranije čast da otvore deveto kolo Serije A pripalo je fudbalerima Uzdinezea i Kaljarija. "Zebre" su do skoro bile prve na tabeli, ali je slaba serija rezultata pred reprezentativnu pauzu uticala da lidersko mesto prepuste "alama" italijanskog fudbala. No, baš kao i Torino, Udineze je danas uspeo da se vrati na pravi kolosek budući da su na svom terenu savladali Kaljari sa 2:0 (1:0).

Prednost domaćinu doneo je Lorenco Luka u 38. minutu, a konačan rezultat postavio je Kinan Dejvis u 78.