27.10.2024.

21:29

Legija je već zaboravljena! TSC rutinski srušio Napredak, Kruševljanima poništena dva gola

Ekipa Jovana Damjanovića tako je uspela da odgovori na pravi način i posle poraza od Radničkog iz Kragujevca (3:0) prošle nedelje, kao i od Legije istim rezultatom (3:0) u okviru treće runde Lige konferencija.

Gosti iz Bačke Topole veliki deo posla obavili su već u prvih 45 minuta kada su u dva navrata zatresli mrežu domaćina. Goleadu je najavio Ifet Đakovac već u 20. minutu kada je bio precizan, da bi šest minuta kasnije prednost duplirao Maki Banjak i sa tom prednošću se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme počelo je još bolje po TSC, koji je već u prvoj akciji stigao do novog pogotka, ovog puta u režiji Vilja Mbonga za ispostaviće se konačnih 3:0.

Treba istaći da je Napredak u nastavku drugog poluvremena dva puta zatresao mrežu u 52. i 59. minutu, ali su oba gola poništena zbog ofsajda.

Izabranici Jovana Damjanovića tako su stigli do šestog trijumfa u Superligi i trenutno je sedmi sa 19 bodova, dok je Napredak na 12. mestu sa 13 bodova.