26.04.2016.

20:45

EVROLIGA: Singlton presudio Barseloni i odveo Lokomotivu na F4!

U odlučujućem duelu u Krasnodaru, heroj Lokomotive bio je Kris Singlton koji je sa 12 uzastopnih poena i na startu poslednje četvrtine zaustavio zahuktale Katalonce, prelomio meč i doneo svom timu veliku pobedu.

Lokomotiva će u polufinalu igrati protiv moskovskog CSKA, dok se u drugom polufinalu sastaju Fenerbahče i Laboral Kuča.

Singlton je meč završio sa 16 poena i 12 skokova, Dilejni je imao 17 poena, a Brekhof 14 poena. Na drugoj strani, Perperoglu je ubacio 13, a Navaro 12 poena uz 4 asistencije.

Katalonci su posle prvog dela igre bili uz minusu od 11 poena (50:39), ali su to u drugom poluvremenu uspeli da nadoknade. Tokom treće deonice su briljirali, posebno u odbrani, za samo pet minuta se Barsa vratila u igru pošto je taj deo utakmice dobila sa 23:8.

Perperoglu, Tomić i Navaro predvodili su Špance koji su poslednjih 10 minuta igre dočekali sa prednošću od 62:58. Ali, onda je na scenu stupio Singlton koji je vezao prvih 12 poena Lokomotive, koja je na pet minuta pre kraja meča povela 73:64,  sačuvala prednost do kraja utakmice i  obezbedila istorijski plasman na završni turnir Evrolige.