13.10.2016.

20:54

EVROLIGA: Teo komandovao, CSKA rasturio Galatu u Istanbulu! Armani srušio Makabi

Moskovljane je predvodio Miloš Teodosić koji je postigao dabl-dabl, 20 poena i 11 asistencija, De Kolo je ubacio 22, Džekson 16, a Frizon 12 poena. U ekipi Galatasaraja Guler je meč završio sa 16 poena, Tajus je imao jedan manje , a po 11 Smit i Preldžić.

Moskovljani su posle prvih 10 minuta igre imali prednost od devet poena. Domaćini  se držao do tri minuta pred kraj, kada je CSKA napravio seriju 9:1 i poveo 27:18, a na odmor otišao sa rezultatom 57:45.

Gosti su u nastavku stekli dvocifrenu prednost. Ekipa iz Istanbula tokom treće deonice uspela je da spusti minus na četiri-pet poena, ali je to bilo sve. Nisu Turci imali snage za nešto više protiv razgoropađenih Moskovljana.

CSKA je dotukao Galatasaraj tokom poslednjih 10 minuta, kada je četiri minuta pre kraja utakmice imao 24 poena više (97:73). Na kraju ubedljiva pobeda "armejaca" - 109:84 na startu Evrolige.

U drugoj utakmici večeri Armani je u neizvesnoj završnici savladao Makabi sa 99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32). Italijanski tim je 40 sekundi pre kraja imao 98:92, ali je primio trojku, izgubio loptu i umao ispustio prednost.

Riki Hikmen imao je 22 poena i 3 asistencije, odličan je bio i Milan Mačvan sa 18 poena i 4 skoka, Miroslav Raduljca je u ekipi Armanija dodao 15 poena. Na drugoj strani, Gaudlok je ubacio 27 poena, a Smit dodao 18 poena.