09.03.2017.

21:03

(VIDEO) EVROLIGA: Loše za Zvezdu, Baskonija dobila Fener! CSKA pregazio Galatu

"Armejci" su upisali 19. pobedu ove sezone u Evroligi, a četvrtu u nizu.

CSKA je po završetku prvih 10 minuta igre bio u minusu četiri poena (17:13). Međutim, Moskovljani su uzvratili serijom 25:3, drugu četvrtinu dobili sa 33:12 i na kraju prvog dela utakmice vodili rezultatom 46:29, kada su i rešili pitanje pobednika.

U nastavku su bez problema čuvali stečenu prednost i rutinski priveli utakmicu kraju, pa su prvi sa učinkom od 19 pobeda i šest poraza.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi bio je De Kolo sa 22 poena, Kajl Hajns je dodao 13 poena, Kori Higins 12 poena, a Aron Džekson deset.  Miloš Teodosić nije bio košgeterski raspoložen, postigao je osam poena uz šest asistencija.

U ekipi Galatasaraja istakao se Vladimir Micov sa 18 poena,  po tri skoka i asistencije. Pratili su ga Goksenin Koksal sa 13 i Tibor Plajs sa 11 poena i sedam skokova.