15.12.2017.

19:52

BUDUĆNOST PALA U ZADRU! Poraz Podgoričana posle devet uzastopnih mečeva!

U dramatičnom meču Zadar je zaustavio lidera i ostvario petu pobedu u poslednjih šest mečeva ABA lige!
Ovakvim ishodom, stvorena je šansa Crvenoj zvezdi da se u nedelju, pobedom na gostovanju Mornaru, popne na prvo mesto na tabeli ABA lige.

Zadrani su tokom druge četvrtine stekli 13 poena prednosti, koja se ipak istopila sredinom treće četvrtine kada je Budućnost uspela da dođe i do šets poena prednosti. Ali domaći se nisu predavali. Vuković je preuzeo je odgovornost i nakon njegove trojke Zadar je ponovo prešao u prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice.
Bostik je imao 20 poena, a Vuković 19 kod domaćina, a kod Budućnosti  Gibson je imao 21, a Gordić 11 poena.

Cibona - Mega 18.00

Tabela: Budućnost 10-2, Crvena zvezda 9-2, Cedevita 8-3, Zadar 6-6, FMP 5-6, Partizan 5-6, Olimpija 5-6, Mornar 5-6, Mega 4-7, Igokea 4-7, Cibona 4-7, MZT 2-9.