25.01.2018.

22:58

EVROLIGA: Nedović rasturio, ali poražen, Real pregazio Efes, Kalates nokautirao Žalgiris!

Madriđani su meč prelomili u trećoj deonici kada su nakon serije od 9:0 stigli do 57:40. Nastavili su da lome goste i povećavju prednost pa je zokom poslednje deonice bilo je i "+22" za domaćina,

Najefikasniji Luka Dončić sa 17 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a Tavares je imao 14 poena i 9 skokova. Kod Efesa Zoran Dragić 18 poena, Derik Braun 12 i samo su njih dvojica bili dvocifreni. Vladimir Štimac je igrao samo 7 minuta, imao je 2 poena i 3 skoka.

U veoma neizvesnoj završnici, Baskonija je uspela da slavi protiv Unikahe u gostima sa 83:85. Junak Baskonije bio je Janis Tima jer je  na dve sekunde pre kraja doneo pobedu svom timu.

Nemanja Nedović je odobio sjajan meč, ubacio je 19 poena i imao 3 asistencije, Dragan Milosavljević je upisao samo 3 poena i 3 skoka. Junak Baskonije Janis Tima, koji je na kraju došao do 17 postignutih poena.

Panatinaikos je nakon produžetka dobio Žalgiris 94:93. Junak je  bio Nik Kalates koji je poentirao u poslednjem sekundu produžetka i doneo Atinjanima pobedu.

Utakmica je bila  puna preokreta, mada je Panatinaikos u prvom poluvremenu imao i plus 20 u jednom trenutku (43:23). Žalgiris je uspeo da istopi minus, dođe do plus četiri u finišu meča, ali je Rivers sam izborio produžetke. Gosti su početkom produžetka imali i sedam poena više, ali se Nik Kalates pobrinuo za trijumf "zelenih".

Kalates je utakmicu završio sa 14 poena, devet asistencija i osam skokova, a isti košgeterski učinak imao je Lukas Lekavičijus. Kod gostiju je Arturas Kavalijauskas dao 21 poen, Vasilije Micić dodao je šest poena.