28.01.2018.

08:07

(VIDEO) KOŠ ZA POBEDU I TRIPL-DABL JOKIĆA! Nikola doneo trijumf Denveru, Bobi odličan!

Centar Denvera nije blistao kako ume, kada je reč o košgerterskom učinku, jer je ubacio svega 11 poena, ali je dodao 16 skokokova i 11 asistencija i tako nadomestio nešto skromniji poenterski učinak.

Ipak, upravo je "dvojka" Jokića na nešto više od minut pre kraja meča donela pobedu Denveru. Nagetsi su 13 poena prednosti u prvom delu igre, Mavsi su se polako vraćali u igru i zahvaljujući trećoj četvrtini koju su dobili sa 32:16 u poslednji period su ušli sa osam poena prednosti (74:66).

Denver je na nešto manje od tri minuta pre kraja preokrenuo na 86:83, gosti iz Teksasa su izjednačili preko Harisona Barnsa, da bi Geri Heris na asistenciju Jokića ubacio trojku za 89:86.

Novo izjednačenje doneo je Vesli Metjuz, a ispostaviće se da su Jokićevi poeni sa vrha reketa 72 sekunde pre kraja bili odlučujući.

Jokić, inače, ove sezone prosečno beleži 16,2 poena, 10,3 skoka i 5,1 asistenciju, a ovo mu je bio osmi tripl-dabl u karijeri.

Džimi Batler i Endrju Vigins postigli su po 21 poen, Karl Entoni Tauns 16, uz 19 skokova. U poraženom timu rezervisti Džalil Okafor sa 21 (rekord sezone) i Nik Stauskas sa 15 poena su bili najedikasniji.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović sjajno je iskoristio ukazanu šansu i pred domaćim navijačima postigao je 14 poena, jedan manje od ovosezonskog rekorda, uz osam skokova, dve asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu za 14 minuta.

Vestbruk je u Mičigenu ostvario 15. tripl-dabl u sezoni sa 31 poenom, 11 skokova, 13 asistencija, Pol Džordž je upisao 26 poena, dok je Karmelo Entoni dodao 21 i stigao do 25.000 poena u karijeri.