18.05.2018.

22:00

(FOTO) FENER PROTIV REALA U FINALU EVROLIGE! Dončić pokvario planove CSKA!

Smenjivali su se jedni i drugi u vođstvu tokom prvog dela utakmice. Ali, kada su Madriđani poveli početkom treće četvrtine, vođstvo nisu ispuštali do kraja utakmice.

Briljirali su Dončić i Ljulj sa po 16 poena, dok je Ajon dodao sa 12 poena i 11 skokova. Kod CSKA De Kolo je imao 20 poena,  Hajns i Klajburn 16 poena, Higins je dodao 15 koševa.

Odlično je CSKA otvorio meč protiv Real Madrida. Nisu Španci imali rešenje za raspoložene Moskovljane, na kratko bi uspeli da zaustave nalet "armejaca", koji su ipak posle prvih 10 minuta igre imali dvocifrenu prednost - 30:20.

starsport

Ali, razgoropadio se kraljevski klub u nastavku. Kozer je  trojkom pokrenuo seriju od 11:2 Madriđani su preokrenuli rezultat na 34:32 . Rešetali su po rivalu trojkoma Kerol, Tompkins, Ljulj, a Kerol je drugom trojkom odveo tahuktali Real na 37:34. Madriđani su nastavili da se oslanjaju na šut van linije 6,75, ali nije tao moglo zauvek, pa je CSKA ipak stigao do poravnanja rezultata (40:40).

Do kraja poluvremena su se jedni i drugi smenjivali u vođstvu, a Tompkins je ipak doneo prednost Realu pred veliki odmor - 47:46.

Sredinom treće deonice Real je serijom 9:0 otišao na 60:51 sa dve vezane trojke preko Rejesa i Dončića, a pred odlučujućih 10 minuta utakmice imali su Španci sedam poena prednosti.

starsport

De Kolo i Kurbanov su početkom poslednje deonice primakli CSKA na tri poena, ali je onda usledila trojka Ljulja, pa Tompkinsa i Madriđani su pobegli na 73:61 na sedam minuta pre kraja meča.

Moskovljani su imali snage za poslednji udarac, napravili su seriju 12:3 i prišli na 76:73. Ali, bilo je to sve, Madriđani su otišli na 10 poena (85:75) na dva minuta pre kraja, a to "armejci" nisi mogli da stignu.

(FOTO) ŽOC, GUDURIĆ I KALINIĆ U FINALU EVROLIGE! Obradović ide po 10. titulu!