25.05.2018.

08:08

(VIDEO) ŠAMPION NA KOLENIMA! Hjuston ima meč loptu za veliko finale!

Posle rezultatske klackalice i izjednačenog prvog poluvremena (45:45), pa tesne treće četvrtine (27:26 za Golden Stejt), odluka je pala u finišu meča.

Gosti su poslednje vođstvo imali sedam minuta pre kraja (81:80), da bi Hjuston na pet minuta pre završetka došao do šest poena prednosti (90:84).

Drama je nastala minut pre kraja, kada je Golden Stejt prišao na 95:94. Oba tima su promašila naredna dva napada, da bi Trevor Ariza pogodio jedno bacanje za 96:94 na 10 sekundi pre kraja.

Drejmond Grin je izgubio loptu u napadu "ratnika", pa napravio faul, a Erik Gordon je sa bacanja postavio konačnih 98:94.

Upravo je Gordon bio najefikasniji u Hjustonu sa 24 poena, Kris Pol je ubacio 20, ali se povredio i njegovo dalje učešće u seriji je neizvesno!

Najbolji igrač "raketa" Džejms Harden je imao katastrofalno šutersko veče, pogodio je pet šuteva iz igre iz 21 pokušaja, pa je postigao samo 19 poena.

Kod Golden Stejta, Kevin Durent je ubacio 29, Klej Tompson 23, a Stefon Kari 22 poena.