06.12.2018.

20:41 >> 22:44

(VIDEO) EVROLIGA: Barsa pala u "Morači", Jović i Lučić nadjačali Markovića

Ovo je Podgoričanima bila tek treća pobeda u Evroligi ove sezone, dok su puleni Svetislava Pešića doživeli peti poraz.

Junak utakmice bio je Nemanja Gordić. On  je vodio Budućnost do velikog trijumfa serijom 8:0. Gubio je domaćin 59:54, a onda je Gordić stupio na scenu i preokrenuo rezultat na 62:59 tri minuta pre kraja utakmice, da bi minut pre kraja na 64:39 povećao Džekson. Katalonci su 17 sekundi pre kraja prišli na poen minusa (65:64), ali su se Podgoričani ipak odbranili i upisali trijumf pred svojim navijačima.

Erl Klark i Nemanja Gordić su imali po 12 poena, a Danilo NIkolić 11. Adam Hanga najbolji kod Barse sa 12 poena.

Darušafala je na svom terenu poražena od Makabija rezultatom 73:71.  Vodila je Darušafaka tokom većeg dela meča, imala 16 poena više u trećoj četvrtini, a 14 u poslednjoj deonici.

Međutim, završnica je pripala Makabiju, koji je prvo serijom 12:0 prišao na dva poena rivali, a onda napravio veliki preokret.

Olimpijkos je poražen od Žalgirisa rezultatom 83:75 nakon tri vezene pobede u Evroligi.

Najefikasniji kod Žalgirisa bili su Marijus Grigonis sa 19 i Nejt Volters sa 14. Kod Atinjana istakao se Jorgos Printezis sa 18, dok je Zek Ledej dodao 15. Nikola Milutinov je dao četiri poena i tome dodao pet skokova.

Košarkaši Bajerna pobedili su Himki sa 72:65 u Minhenu. Vladimir Lučić, Stefan Jović i Nemanja Dangubić nadjačali su Stefana Markovića u srpskom obračunu.

Lučić je bio drugi najefikasniji u domaćem timu sa 13 poena, Đedović je dodao 14, dok je Jović zabeležio devet asistencija i devet datih poena. Stefan Marković je dao 10 poena, a Čarls Dženkins je dodao 12 poena i imao tri ukradene lopte u ekipi Himkija.