15.12.2018.

21:53 >> 23:02

(FOTO) PARTIZAN RUDARSKI DO POBEDE! "Panteri" dobro preznojili crno-bele

Celo prvo poluvreme vodili su gosti, tek u poslednja dva minuta Partizan je prvi put došao do vođstva.

Treća deonica je pripala Partizanu, ali i dalje je to bila tesna razlika, "panteri" su se trojkama, pogotovo preko Rebeca i Jeremića, održavali u igri.

Kod crno-belih u tom delu meča istakli su se Lendejl i Marinković.

Kada je u poslednjoj četvrtini Partizan došao do dvocifrene prednosti (79:68), činilo se da je to kraj svih dilema. Međutim, tim Andree Trinkijerija četiri minuta posle toga nije postigao koš i FMP je prišao na samo 79:75 i ozbiljno zapretio.

Finiš je, ipak, pripao Partizanu, koji je došao do nove pobede u ABA ligi i posle prvog kruga takmičenja ima skor 6-5 i zauzima peto mesto na tabeli.

PARTIZAN - FMP 83:77
(17:22, 26:20, 25:20, 15:15)

Dvorana: "PIonir". Sudije: Javor, Radojković, Arsenijević.

PARTIZAN: Pejdž 8, Si 9, Marinković 8, Gegić 5, Veličković 6, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 10,  Janković 2, Lendejl 16 (10sk), Gagić 16, Nikolić 3.

FMP: Rebec 17, Rit 2, Paunović 7, Uskoković, Jeremić 10, Momirov, Pot 10, Radovanović 10, Šešlija 2, Nikolić, Marzet 6, Đorđević 13.

Kraj! Pobeda Partizana 83:77.

Lendejl siguran sa penala na 20 sekundi pre kraja - 83:77.

Marzet je pogodio bacanja, a Pejdž promašio još jedan napad - 81:77 na 40 sekundi do kraja.

Zagorac posle više od četiri minuta postiže koš za Partizan, možda i u presudnom trenutku - 81:75 na 1:53 do kraja.

Partizan tri i po minuta bez koša! FMP ne koristi dva napada da se dodatno približi.

Samo četiri razlike (79:75) na 3:50 pre kraja.

Vraća se FMP! Serija "pantera" kojom kažnjavaju seriju grešaka Partizana, Pot pogađa i smanjuje na 79:73.

Četiri vezana poena Gagića i Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost - 79:68.

Brzo se igra u poslednjoj deonici, na koš gostiju odmah odgovara Partizan - 74:66.

Bandža Si sa penala povećava na 70:62 za crno-bele.

- Utakmici prisustvuju i nekadašnji fudbaleri Partizana Ognjen Ožegović i Leandre Tavamba.

Treća četvrtina:

"Panteri" nisu iskoristili poslednji napad, pa Partizan vodi 68:62 posle trećeg dela meča.

Gagić košem uz faul odbija nalet FMP-a. Dodatno bacanje je iskoristio i povisio na 68:62.

Šešlija pogađa na minut pre kraja četvrtine - 65:60 za crno-bele.

Gegić iz drugog napada pogađa uz faul Rebeca, to dodatno bacanje je ubacio i sada je 64:55.

Novica se i u poznim košarkaškim godinama baca po parketu za loptu i dobija ovacije sa tribina.

Tehnička greška za trenera FMP-a, a Pejdž pogađa to dobijeno bacanje - 56:51 vodi Partizan. U nastavku akcije Veličković je ubacio trojku za 59:51, što najveća prednost za crno-bele.

Posle skoro dva minuta bez koša, Marinković je dobio faul na šutu za tri poena: pogodio je dva - 54:48.

Minut i po praznog hoda posle serije pogodaka, crno-beli imaju četiri poena prednosti - 52:48.

Lendejl asistencija za Veličkovića, pa onda i njegov koš - 49:45.

Odmah teška artiljerija: Zagorac za dva, pa Jeremić  za tri - 45:45.

Druga četvrtina:

NIje bilo poena do kraja poluvremena, te Partizan vodi 43:42 posle 20 minuta igre.

Rebec je trojkom presekao nalet Partizana, koji ima poslednji napad i vođstvo 43:42.

Lendejl je vezao tri poena u dva napada i Partizan je na minimalnom zaostatku - 39:38. I onda poeni Gegića, te crno-beli vode prvi put još od prvog minuta igre - 40:39.

Mini serija Partizana 5:0 poenima Marinkovića i Lendejla, razlika je smanjena na 34:31.

Pejdž u crnoj seriji: bez poena, promašaj za tri poena, pa odmah faul...

Drugi put igrači FMP-a dobijaju faul na šutu za tri poena, ovog puta je to Pot, koji je samo jednom bio precizan - 32:26.

Partizan šutira trojke 2/10! FMP vodi 27:21.

Gagić ubacuje dva poena za crno-bele, smanjuje na 24:21, a "panteri" uzimaju tajm-aut.

Dva minuta igre, samo četiri poena - 24:19 vodi FMP.

Marzet pogađa prvi u drugoj četvrtini - 24:17 vodi FMP.

Prva četvrtina:

Dobili su gosti prvu četvrtinu rezultatom 22:17.

Gagić sa penala jednom precizan, a Rebec nastavlja košgetersku seriju - 14:22.

Dva promašena bacanja Partizana, FMP drži 20:13.

Dobro se drže gosti, trojka Rebeca koji donosi vođstvo 20:11.

Pot dodaje još dva poena, to je za nekadašnjeg igrača Partizana ukupno peti poen - 15:6.

Hrabro je krenuo FMP, Paunović je ubacio pet vezanih poena i njegov tim vodi 13:6!

Prve poene je ubacio Đorđević, a uzvratili su Nikolić, pa Lendejl i Partizan vodi sa 4:2.

- Košarkaši Partizana su na zagrevanje izašli u majicama sa likom Harisa Brkića.