17.01.2019.

23:07

(VIDEO) EVROLIGA: KALINIĆ SRUŠIO GRAN KANARIJU! Srbin predvodio Fener do pobede, poraz Barselone, Olimpijakosova rutina

Fener je zadržao lidersku poziciju i posle 19. kola sa impozantnih 17 pobeda i svega dva poraza u dosadašnjem delu takmičenja.

Osim Kalinića, zasluge za Fenerovu pobedu idu i na račun Jana Veselog, strelca 13 poena, Slukas je postigao 11, dok je Bobi Dikson ubacio 10. Kod domaćih Kim Tili je postigao 21 poen, dok je još jedino Di-Džej Strouberi sa 11 poena imao zapažen učinak.

Košarkaši Makabija priredili su iznenađenje i savladali na svom terenu Barselonu 99:83 u 19. kolu Evrolige i tako prekinuli sjajan niz katalonskog kluba od pet pobeda u ovom takmičenju.

Pešićev tim je vodio samo jednom na ovom meču i to tokom uvodne četvrtine, da bi se na poluvreme otišao sa ogromnih 21 poenom zaostatka.

Treća deonica je bila prilično brutalna od strane domaćih košarkaša koji su u nekom trenutku vodili i sa velikih 38 razlike, koji su gosti polovinom završne četvrtine spustili i na svega 13 poena zaostatka, ali se više od toga nije moglo, pa je Makabi rutinski slavio pobedu.

Terik Blek je sa 16 poena predvodio domaći sastav, a za njim su se po učinku izdvojili Vilbekin i O'Brajant sa 15, a jedna manje je postigao Dibartolomeo.

Kod gostiju Ribas je ubacio 13 poena, Oriola je imao jedan manje, Ertel je postigao 11, a po 10 su dali Pangos i Smits.

Olimpijakos je stigao do rutinske pobede protiv Himkija 71:57, a najbolju partiju na meču pružio je Džordan Miki iz poraženog tima koji je ubacio 21 poen. U pobedničkoj ekipi Papanikolau i Veznikov su postigli po 14 poena, srpski centar Milutinov je imao jedan manje.