21.01.2019.

23:54

(VIDEO) DABL-DABL SJAJNOG BOGDANOVIĆA, ali u teškom porazu Kingsa u Njujorku!

Bogdanović je meč počeo sa klupe, odigrao 32 minuta  i zabeležio dabl-dabl - 22 poena, šest skokova i  11 asistencija, što mu je NBA rekord.

Nemanja Bjelica je bio starter, a je na parketu proveo samo pet minuta i postigao dva poena.

Dobio je Bruklin prvi deo igre, Kingsi u nastavku preokrenuli rezultat, ali je domaćin opet tokom treće deonice stigao do prednosti od deset poena.

Bogdan Bogdanović

Tokom poslednje četvrtine Bruklin je nastavio da zatrpava koš Sakramenta, a sredinom deonice imao 19 poena viška (108:89), pa je bilo jasno da Kingsi ne mogu do trijumfa. Postigli su samo devet poena u četvrtoj četvrtini. Na kraju je to bio težak poraz Kingsa.

U "mrežicama" briljirao je Dienđelo Rasel sa 31 poenom i osam asistencija, Džo Heris je postigao 19, dok je Rodions Kuruks ubacio 16.

Kingsi su pretrpeli 23. poraz u sezoni, dok je ovo bila 25. pobeda za Bruklin.