29.03.2019.

20:22

DARUŠAFAKA PONOVO KOBNA PO RADONJIĆA! Sunovrat Bajerna u Turskoj za kraj snova o plej-ofu

Ponovo je turski tim bio koban po trenera Bavaraca Dejana Radonjića, koji je u sezoni 2016/2017 upravo zahvaljujući porazima od Darušafake propustio priliku da odvede Crvenu zvezdu u četvrtfinale.

Da zla kob bude veća, Bajern je krenuo silovito i već na kraju prve četvrtine imao 13 poena prednosti, koji su se do poluvremena spustili na svega plus šest.

Uvodni trenuci drugog poluvremena protekli su u dominaciji gostiju iz Minhena, koji su i u završnih 10 minuta ušli sa prednošću.

Ipak, ključni trenuci meča su bili ispušteni za Radonjićev tim, koji se držao u završnim minutima samo zahvaljujući raspoloženom Peteri Koponenu, strelcu 23 poena za Bajern.

Osim Koponena u poraženom timu raspoložen je bio i Nihad Đedović sa 20 poena, a od ostalih igrača jedino je Stefan Jović bio dvocifren sa 10.

Kod pobednika, kome ova pobeda nije donela čak ni pomak sa začelja, dominirao je Toni Daglas sa 26 poena, kao i Džeremi Evans sa 20.

Nešto ranije u ruskom derbiju košarkaši CSKA su bili bolji na gostovanju Himkiju slaveći sa 80:72 u meču koji nije imao veliki značaj za "armejce" budući da je Fenerbahče dan ranije osigurao prvo mesto u regularnom delu.