09.04.2019.

22:23

(VIDEO) VALENSIJA IMA MEČ LOPTU! Alba bez šanse, Španci nadomak Evrolige!

Šampion će postati tim koji ostvari dve pobede, a naredni meč igra se u Berlinu u petak (20.00) i Valensija ima meč loptu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vil Tomas sa 22 poena, pratili su ga Met sa 16 i Van Rosom koji je postigao 15. Kod gostiju Pejton Siva zabeležio je 17 poena, Hermanson je imao 16, a Gedraitis devet.

Alba je povela samo na startu meča, ali su brzo košarkaši Valensije preokrenuli i posle prvih 10 minuta igre imali sedam poena prednosti.

Držali su se gosti solidno i tokom druge deonice, mada je domaćin konstantno vodio. Ali, uspeli su Nemci da istope dvocifrenu razliku i poravnaju rezultat. Međutim, Špancu su eksplodirali tokom treće deonice. Napravili su seriju 16:0 i poveli 65:49, a pred poslednjih 10 minuta igre imali 18 poena prednosti (71:53).

Tokom poslednje četvrtine košarkaši Albe jednom su pripretili rivalu. Prišli na "-9", ali odbila je Valensija nalet gostiju, ekspresno opet pobegla na "+15" i do kraja bez drame sačuvala prednost.