30.01.2021.

18:47

BUDUĆNOST GAZILA FMP, "PANTERI" UBLAŽILI PORAZ NA KRAJU! Milojević na debiju oborio klupski rekord po broju poena u poluvremenu

Podgoričani su pitanje pobednika rešili već u prvih 20 minuta igre, jer su na poluvreme otišli sa 22 poena viška.

Posle prve dve četvrtine rezultat je bio 63:41, a na taj način je Budućnost oborila klupski rekord po broju poena u prvoj četvrtini u ABA ligi.

U poslednjoj deonici su domaći igrači odigrali sjajno i uspeli su da poraz učine vrlo podnošljivim.

Goste je do trijumfa predvodio Džastin Kobs sa 20 poena, a raspoloženi su bili još Nikola Ivanović sa 15 i Danilo Nikolić koji je ubacio 14 poena.

Na drugoj strani su bolji od ostalih bili Nemanja Nenadić i Džejlen Džozef Hends. Obojica su meč završila sa 13 poena, a bili su raspoloženi i kao dodavači, pošto je Nenadić imao sedam asistencija, a Hends jednu manje.

Ekipa Budućnosti je ovom pobedom došla do skora 12-3, dok je FMP danas doživeo deseti poraz, uz pet ostvarenih pobeda.