11.02.2021.

18:53

IZNENAĐENJE U NOVOM SADU! FMP ispao u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća! Čović šutirao trojke 0/10

Novosađani su meč u svoju korist rešili rezultatom 73:67 (20:19, 18:13, 20:12, 15:23).

Prva četvrtina je protekla u ravnopravnoj borbi, a posle uvodnih deset minuta je Vojvodina vodila rezultatom 20:19.

Domaći tim je u prvoj polovini druge četvrtine za dva minuta napravio seriju 11:0 i tada se odlepio. Do poluvremena su "panteri" uspeli da se približu na šest poena minuta (38:32).

Prvi deo treće deonice je protekao u igri 'koš za koš', ali je u nastavku Vojvodina serijom 12:2 došla do maksimalnih +14 (58:44).

U poslednjem periodu je FMP pokušavao da se rezultatski vrati u utakmicu, ali bezuspešno. Tim iz Beograda je prišao najbliže na sedam razlike u nekoliko navrata, a tu granicu je probio tek 11 sekundi pre kraja.

Najzaslužniji za pobedu ekipe Miroslava Mute Nikolića bio je Dušan Beslać sa 19 poena, a po 15 su dodali kapiten Krsto Bjelica i Nikola Gaćeša.

Na drugoj strani je prednjačio Stefan Đorđević sa 17 poena, a sa 11 je dvocifren bio još samo Nemanja Nenadić. Devet poena i sedam asistencija je imao Filip Čović, ali uz katastrofalan šut za tri poena 0/10.