04.04.2021.

13:51

BEZ DRAME U PODGORICI! Budućnost od -11 stigla do ubedljive pobede nad Megom /VIDEO/

Ovom pobedom je Budućnost došla do osmog vezanog trijumfa i ima pol-poziciju u trci za prvo mesto uoči plej-ofa.

Mega je dosta bolje otvorila meč i u prvoj četvrtini je imala već dvocifrenu prednost (21:10), koju je domaći tim ipak uspeo da istopi, pa je posle prvih deset minuta bilo 27:22 za goste iz Beograda.

Tokom druge deonice je Mega bila u prednosti sve do samog kraja, kada je Budućnost preokrenula serijom 7:0 i na poluvreme otišla sa 'plus četiri' - 47:43.

Budućnost je u trećoj četvrtini uvećavala prednost i u dva navrata je dolazila do +11, ali je uoči poslednjih deset minuta rezultat bio 74:67.

Ipak, ekipa Dejana Milojevića je meč prelomila fantastičnom igrom u prvih šest minuta poslednje četvrtine, kada je došla do maksimalnih 20 poena prednosti (90:70). Posle toga su gosti samo uspeli da ublaže poraz i konačan rezultat je bio 92:79.

Najzaslužniji za pobedu Crnogoraca bio je Nikola Ivanović sa 20 poena i šest asistencija. Osim njega, raspoloženi su bili još Melvin Edžam sa 15 poena, Džastin Kobs sa 14, Petar Popović je dodao 13, a Vili Rid devet, uz sedam skokova.

Na drugoj strani je fenomenalan bio Filip Petrušev sa 28 poena i deset skokova. Nikola Jović je postigao 15, a Karlo Matković 13 poena.