04.07.2021.

19:30 >> 22:27

DEBAKL SRBIJE U FINALU! Orlovi ne idu na OLIMPIJSKE igre! /FOTO/

Veliki neuspeh za košarkaše Srbije! Nije delovalo dobro u grupi, nije ni protiv Portorika bilo dobro, ali je pobeđivao suvi kvalitet. Ipak, naleteli su Orlovi u finalu na nezgodne Italijane - 102:95  (22:28, 23:29, 18:23, 32:22).

Ruku na srce, pitanje je dali bi Italijanima pomogla i ovakva šuterka klinika da je Srbija odigrala makar osrednji meč, ali je večeras sve u Pioniru bilo ispod svakog standarda i proseka, a odbrana posebno!

Nije funkcionisalo od samog starta u odbrani, Italija je postigla 28 poena u prvoj četvrtini, Srbija se mučila u napadu, ali je Anđušić sa tri vezane trojke malo razmrdao sastav. Mučio je Saketi Kokoškova sa niskom petorokom i Polonarom na "petici", na šta selektor Orlova nije imao odgovor, a sve je rezultiralo Polonarinim šutem za tri poena 5/5!

Prednost Italije porasla je u finišu prvog poluvremena kada su se raspucali Manion, Tonut i Fontekio te se na odmor otišlo sa +12 za Azure! Ništa bolje nije bilo ni u nastavku, Italijani su bili razigrani, odbrana Srbije sramna te je posle samo tri minuta u drugom poluvremenu već bilo 20 razlike za naše rivale!

Ako neka nacija zna da igra na rezultat to je Italija! Davala je Srbija "znake života", pokušavali su Petrušev, Dobrić i Anđušić da razbude saigrače, ali nije bilo povratka!

SRBIJA - ITALIJA  95:102 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22)

Hala Aleksandar Nikolić, Beograd     Sudije: Giljerme Lokateli, Joan Roso, Martins Kozlovskis

Srbija: Petrušev, Teodosić, Bjelica, Kalinić, Milosavljević, Micić, Davidovac, Avramović, Dobrić, Anđušić, Marjanović
Selektor: Igor Petrušev

Italija: Spisu, Manion, Tonut, Meli, Fontekio, Tesitori, Rići, Abas, Moraskini, Vitali, Polonara, Pajola
Selektor: Mateo Saketi

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Pet poena za Anđušića, Srbija je posle dugo vremena na samo deset poena zaostatka - 88:98!

36. minut - Zakucava Petrušev, mrežica je bukvalno pocepana, te sledi pauza dok se ne sredi situacija na košu koji brani Italija - 81:96!

36. minut - Dva vezana promašaja Teodosića za tri poena, potom pogodak Polonare - 79:86!

35. minut - Polovičan je Petrušev sa linije penala - 79:83!

34. minut - Nikako Srbija ne uspeva da spoji dve dobre odbrane, napad je počeo da "radi", ali odbrana ne - 78:93!

33. minut - Trojka za Ognjena Dobrića, ali vraća to Pajola na drugoj strani - 71:89!

32. minut - Serija 5:0 Italije preko Fontekija i Tonuta, ponovo je 19 razlike i još jedan tajmaut Kokoškova!

31. minut - DOBRIIIIIIIIIĆ! Fauliran je Ognjen na polaganju i pogodio uz to dodatno slobodno bacanje - 66:80!

Treća četvrtina:

30. minut - Hladan tuš Maniona, ali četiri poena potom preko Dobrića i Kalinića - 63:80!

28. minut - ANĐUUUUUŠIIIIIIIIĆ! Proključao je Pionir nakon dve trojke Anđušića - 61:77!

27. minut - Napokon poeni za Srbiju, pogađa Miloš Teodosić dva slobodna bacanja - 51:73!

26. minut - Pogađa sada Pajola za tri poena, raste prednost Italije, sluti na totalni debakl Srbije - 49:73!

25. minut - Serija promašaja sa obe strane, potpuno izgubljeno deluje Srbija kako u odbrani tako i u napadu - 49:68!

23. minut - Vezuje Srbija dva dobra napada, ali nastavlja Polonara sa partijom karijere u Beogradu - 49:68!

22. minut - Peta trojka za Ahilea Polonaru, +18 za Italijane na startu drugog poluvremena - 45:63!

21. minut - Prvi napad u drugom poluvremenu i rampa za Dobrića, ali pogađa desetu trojku za Italiju Nikolo Meli - 45:60!

Druga četvrtina:

20. minut - Još tri trojke ua Italijane u poslednjem minutu i velikih 12 razlike na poluvremenu! Katastrofalna odbrana Srbije!

19. minut - Vezuju Italijani sada dve trojke preko Polonare i Tonuta! Loša igra Orlova u odbrani u finišu prvog poluvremena - 43:48!

18. minut - Važni poeni Bobana Marjanovića nakon što su sudije poklonile bacanja Fontekiju nakon rampe Dobrića - 40:42!

17. minut - Seriju promašaja sa obe strane prekida Fontekio pogotkom za tri poena, Italija ponovo vodi - 36:40!

15. minut - Vraća Polonara to sa druge strane - 36:35!

14. minut - Kakva rola Danila Anđušića i treća trojka za šutera Burga, a potom i pogođena dva bacanja - 36:32!

13. minut - DANILO ANĐUŠIĆ! Cepa mrežicu još jednom Danilo Anđušić, Srbija vodi - 31:30!

12. minut - ANĐUUUUUŠIĆ! Nova trojka za Srbiju, topi se polako prednost Italijana, napokon je odbrana profunkcionisala - 28:30!

12. minut - Ponovo brze ruke Petruševa, sada se Dobrić zaleteo na koš, ali ga je faulirao Manion. Polovičan je Ognjen sa linije penala - 25:28!

11. minut - Sevnula je kontra Srbije preko Petruševa, a onda laki poeni za Aleksu Avramovića - 24:28!

Prva četvrtina:

10. minut - Ponovo je Petrušev sjajno napao svog čuvara i izvukao nova dva bacanja, siguran je centar Mege - 22:26!

9. minut - Nova trojka za Italiju, sada je Tonut pogodi preko Kalinića, ali poeni za Petruševa na drugoj strani - 20:26!

9. minut - Faulirao je Pajola Micića u šutu za tri poena, a plej Srbije pogađa sva tri slobodna bacanja - 18:23!

8. minut - Igra se u serijama u prvoj četvrtini, Italijani su vezali šest poena i naterali Kokoškova i na drugi tajmaut - 15:23!

8. minut - Dobra reakcija Italije nakon minuta odmora, Manion pogađa uz faul Micića i koristi dodatno bacanje - 15:20!

7. minut - BUM, BUM, DOBRIIĆ! Još jedna trojka za Orlove, pravi "blickrig" proključao je Pionir nakon poena Zvezdinog šutera! Saketi seče to tajm-autom!

7. minut - MICIIIIIIIIIIIIĆ! Opalio je MVP Evroplige u tranziciji preko Maniona i pocepao mrežicu - 12:17!

6. minut - Imaju Italijani već +10, pogodio je Fontekio trojku nakon što je Bjelica promašio na suprotnoj strani - 7:17!

5. minut - Serija 7:0 Italije, pogodio je trojku Ahile Polonara, a potom i četiri poena za Maniona - 7:14! Reaguje Kokoškov tajmautom!

4. minut - BJELICAAAAAAAA! Prva trojka na meču za Srbiju nakon što je Meli faulirao Marjanovića - 7:7!

3. minut - Evo ih poeni i za naše momke, pogađa flouter Nemanja Bjelica. Vraća to sa druge strane Ahile Polonara sa linije penala nakon faula Bobana Marjanovića - 2:5!

2. minut - Nervozan start napadački za Srbiju, sa druge strane Nikolo Meli lako poentira sa poludistance - 0:2!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad za Italiju!

20:17 - Slovenija je obezbedila učešće na Olimpijskim igrama!

19:30 - Dobro došli na lajv prenos finalne utakmice u okviru kvalifikacija za Olimpijske igre između Srbije i Italije. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!