29.07.2021.

11:54

PORAZ SRPKINJA! Imale sve u svojim rukama, pa doživele VELIKI PAD! Španija MOĆNA u finišu, ZAVRŠNICA ZA ZABORAV! /FOTO/

Obe tima su zabeležila pobede na premijeri Igara – Srbija je savladala Kanadu 72:68, dok su Špankinje nadigrale Južnu Koreju 73:69.

Naravno da su naše košarkašice imale ulogu favorita, ali je poznato da nije lako nositi se sa pritiskom! One su nam do sada mnogo puta pokazale da to kod njih nije slučaj!

Dvorana: Saitama super arena. Sudije: Roso Johan (Francuska), Maj Forsberg (Danska), Andeia Silva (Brazil), Gabrijela Šer (Kostarika).

Srbija: Vasić, Čađo, Jovanović, Bruks, Butulija, Crvendakić, Anderson, Stanković, Dabović, Škorić, Dugalić, Krajišnik.

Španija: Uvina, Domingez, Torens, Palau, Rodrigez, Kazorla, Abalde,  Karera Kvintana, Kasas, Kode, Đil, Ndur.

Prvi poeni na meču pripali su Srbiji! Tina Krajišnik je bila precizna, a srpske košarkašice stekle početnu prednost!

Sjajno je igrala Torens, postigla je šest od osam poena španske selekcije i u tim momentima je bilo 8:6! Uskoro je usledilo izjednačenje zahvaljujući maestralnoj asistenciji Ane Dabović, bilo je 10:10.

U 13. minutu viđena je serija naših devojaka!  Srbija - Španija – 27:21! Asistencija Nevene Anderson koja u kontri lagano polaže. To je sedam poena u nizu za Srpkinje!

Pet minuta kasnije Jelena Bruks pogađa važan šut. Prva dvocifrena u našim redovima – 39:34!

U 20.  minutu Domingez  je imala 2/3 sa linije za slobodna bacanja, a onda je do lopte došla Ndur i iz trećeg pokušaja svoje ekipe i dolazi do 13. poena. Na semaforu je pisalo 44:41 i to je bio rezultat prvog poluvremena!

Nakon prvog dela meča, najefikasnija je bila Bruks sa 14 poena! Anderson je upisala 9, Vasić 9, Jovanović i Stanković po 3.

Kod Španije, Ndur 13, Torens 11, Domingez 7, Uvinja 6, Karera 2, Hil 2.

U 23. minutu viđen je mastralan potez Crvendakić, dodavanje iza leđa za lake poene Stanković. Crvendakić zatim daje trojku, Bruks poentira, Torens promašuje trojku, a onda Konde pravi faul u napadu za tajm-aut Španije (51:43)!

U 26. minutu serija grešaka Srbije! Bile su nadomak dvocifrenog vođstva (52:43), da bi posle trojki Kazorle i Torens razlika pala samo na tri poena zaostatka (52:49).

Na kraju treće deonice, vodila je Španija – 58:59!

31. minut i najveća prednost za Španiju – 58:64, Alba Torens pogađa treću trojku na meču!

35 minut- Srbija nije imala rešenje za Španiju – 60:69! To je bila i najveća prednost za rivala. Tajm-aut za naše devojke tražila je Marina Maljković!

36. minut- Ana Dabović je bila precizna dva puta sa linije slobopdnih bacanja, ali su se naše devojke slabo branile nakon toga! 71:62 za španiju!

37. minut - Bila je precizna Anderson i smanjila predsnot rivalki na 71:66!

Minut pre kraja rezultat je bio 79:68 i postalo je jasno da je prvak Evrope doživeo prvi poraz u Tokiju!

39‘ Opet Kasorla – 68:79!Peta trojka iz šest pokušaja! Na kraju pobeda Španije 85:70!

Srbija 1. avgusta igra protiv Koreje i tu traži šansu za prolazak dalje!