SVE ĆE DA PRŠTI! Francuzi izbacili Italiju i zakazali meč sa Slovenijom! /FOTO/

Francuzi će za mesto u finalu igrati protiv selekcije Slovenije.

Evan Furnije je još jednom bio heroj Francuske, meč završio sa 23 postignuta poena, dok je 22 upisao Rudi Gober uz 9 skokova, a 15 poena je imao Nik Batum.

Na drugoj strani je odlično odigrao Simone Fontekio i predvodio Italijane sa 23 poena, 21 je dodao Danilo Galinari i 10 skokova, a 15 je postigao Ahile Polonara.

Simone Fontekio predvodio je Italijane  na startu utakmice pa su poveli 12:8 protiv Francuske. S druge strane raspoložen je bio Rudi Gober za koga "azuri" nisu imali rešenje.

Vratili su se trikolori ali je ipak prvih 10 minuta meča pripalo Italijanima 25:20.

U nastavku su Francuzi zaigrali agresivnije, pritegli su odbranu. Sredinom druge četvrtine serijom 8:0  preokrenuli i poveli 33:30, povcećali vođstvo na "+5", koje nisu ispuštali do kraja poluvremena, pa su imali minimalnu prendost pred drugo poluvreme 43:42 .

Trikolori su serijom 10:0 došli do dvocifrene prednosti 56:46 sredinom treće četvrtfine. Raspala se igra Italijanima, ali su krenuli na sve ili ništa u poslednjoj četvrtini.

Furiopzno su otvolili poslednjih 10  minuta igre, uspeli da se vrate i stiglu do izjednačenja 66:66. Međutim, odbili su "trikolori" napad Italijana, vratili prednost i na kraju izborili mesto u polufinalu.