04.10.2021.

20:06

PRVI PORAZ U SEZONI! Mega pala posle produžetka /VIDEO/

Utakmica u Zagrebu je završena rezultatom 89:84 (19:22, 14:25, 26:14, 19:17, 11:6).

Srpski tim je odlično započeo meč i vodio je u jednom trenutku prve četvrtine sa 19:10. Ipak, igrači Cibone su se konsolidovali, pa je rezultat posle uvodnih deset minuta bio 22:19 za Megu.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala ekipi Mege koja je u njenoj završnici došla do maksimalnih +16, a na poluvreme je otišla sa vođstvom 47:33.

Međutim, još ubedljivija je u trećoj četvrtini bila Cibona koja je potpuno istopila prednost gostiju i pred poslednjih deset minuta je rezultat bio 61:59 za Megu. Inače, taj period igre je obeleži oHoze Vildoza pogotkom sa skoro pola terena u poslednjoj sekundi četvrtine.

U poslednjem periodu je Mega uglavnom imala prednost, ali je Cibona postigla poslednja četiri poena zahvaljujući kojima je izborila produžetak (78:78). U poslednjem napadu je Dajšon Smit promašio trojku za pobedu Mege.

U dodatnih pet minuta je Cibona bila mnogo bolja i na kraju je došla do trijumfa od 89:84.

Ciboni je to bio drugi trijumf u Jadranskoj ligi, dok je Mega sada na skoru 1-1.

Najzaslužniji za pobedu Cibosa bio je Nejtan Rojvers sa 24 poena i 13 skokova, a Hoze Vildoza je ubacio poen manje.

Na drugoj strani je prednjačio Boriša Simanić sa 21 poenom i devet uhvaćenih lopti.