17.10.2021.

21:10

NOVI PORAZ MORNARA! Barani i dalje BEZ POBEDE u ABA ligi

Utakmica u Železniku završena je rezultatom 83:81 (20:27, 21:14, 19:21, 23:19).

Gosti iz Bara su dobro ušli u meč i prvu četvrtinu su završili sa sedam poena prednosti (27:20). Na startu druge deonice su ubrzo došli do +12 (34:22), ali su tada mnogo bolje počeli da igraju "panteri", pa je poluvreme završeno nerešenim rezultatom 41:41.

U trećoj četvrtini je viđena prava rezultatska klackalica, a FMP je do krucijalne prednosti došao početkom poslednjeg perioda kada je serijom 11:0 preokrenuo sa 60:65 na 71:65. Od tog momenta su gosti u nekoliko navrata hvatali zalet, ali je svaki pokušaj odbila domaća ekipa koja je na kraju slavila.

U timu iz Železnika je prednjačio Brajs Džons sa čak 27 poena, 16 je dodao Danilo Tasić, 15 Geret Nevels, a sa 11 je dvocifren bio i Nenad Nerandžić.

Sa druge strane, najbolji u ekipi Mornara bio je Nemanja Gordić sa 21 poenom, a jedinu pomoć mu je pružio Vladimir Mihailović koji je dodao 15.

Posle četiri kola FMP ima tri pobede i jedan poraz, dok je Mornar izgubio na sve četiri utakmice.