07.11.2021.

14:10

MEGA SRUŠILA BUDUĆNOST! Klinci priredili iznenađenje kola!

Ovo je bio drugi poraz Podgoričana u regionalnom takmičenju (5-2), a Mega je stigla do trećeg trijumfa (3-4).

Najefikasniji igrač utakmice bio je Karlo Matković sa 26 poena, 12 skokova i pet asistencija. Nikola Jović je imao 18 poena, a Malkolm Kazalon 10.

U poraženom sastavu Džastin Kobs je imao 19, Vladimir Micov  17, Vili Rid 11 i Di Džej Sili  10 poena.

Mega je praktično sve vreme vodila, u dva navrata i po 17 razlike. Niko odavno nije ovako razbio Podgoričane. Tim Vladimira Jovanovića je furiozno otvorio meč, brzo poveo 17:6 i ta razlika je bila na snazi do finiša prvog poluvremena.

Tada je Mega serijom 10:0 otišla na maksimalnih +17 (55:38). Podgoričani se nisu predavali, te su posle 55 primljena poena stegli odbranu u nastavku.

Topila je Budućnost razliku i minut i po pre kraja stigla do tri poena minusa (83:80), pa je uvela meč u penal završnicu. Međutim, u ključnim momentima u poslednjem minutu, gosti su pravili greške baš kada je trebalo potpuno da se približe. Megini klinci su odoleli i uspeli da trijumfalno privede utakmicu kraju.