25.02.2022.

19:30 >> 22:05

SRBIJA GRABI KA MUNDOBASKETU! Ne pomaže im ni Brodzijanski! Orlovi PRELETELI Slovačku! blistali Kuridža i Trifunović!

Iako suočeni sa velikim kadrovskim problemima, Orlovi su protiv najslabije reprezentacije u „A“ grupi zaigrali maksimalno motivisani, ne dozvolivši nijednog trenutka gostima da dođu do rezultatske prednosti.

Početak meča pripao je Pešićevim izabranicima koji su zahvaljujući raspoloženim Avramoviću, Trifunoviću i Kuridži brzo stekli lepu zalihu i osetniju prednost 24:18.

Serijom 4:0 Orlovi su nedugo zatim u 12. minutu stigli do prvog dvocifrenog vođstva (28:18), ali su Slovaci preko najveće zvezde Brodzijanskog trojkama uspeli da istope minus i da na poluvreme odu sa manjim zaostatkom (44:36).

Stali su srpski košarkaši u nastavku, dozvolivši Slovačkoj da se razmahne u trećem kvartalu i odigra egal sa Pešićevim timom. Slaba igra u defanzivi, kulminirala je sa lakim poenima gostiju, međutim, Orlovi su srećom uspeli da zadrže prednost sa poluvremena (62:54).

Ipak, u poslednjoj deonici, Srbija je čvrstom igrom stekla maksimalno vođstvo od +13 (69:56), koje nije ispuštala do kraja meča i upisala je drugi trijumf u kvalifikacijama za Mundobasket 2023. godine, koji će se održati u Japanu, Indoneziji i Filipinima.

Najefikasniji u timu Srbije bio Aleksa Avramović sa 14 poena, jedan manje ubacio je Marko Jagodić-Kuridža, dok su po 12 postigli Dušan Ristić i Uroš Trifunović.

Slovačkoj nije pomogla ni sjajna partija Brodzijanskog koji je meč završio sa 23 poena, dok je podršku imao samo u Mariju Irhingu sa 14 koševa.

Što se tiče grupe "A", Srbija sada ima skor 2-1, dok Belgija ima 2-0, a Letonija 1-1, Slovačka je bez pobede 0-3.

SRBIJA - SLOVAČKA 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Jilmaz, Bisu, Sahin.

SRBIJA: Jović, Đurišić 7, Petrušev, Koprivica 8, Radanov 5, Ristić 12, Jagodić-Kuridža 13, Simanić 4, Avramović 14, Trifunović 12, Novak, Đoković.

SLOVAČKA: Majerčak, Irhing 14, Krajčovic 7, Fušek 7, Brodzijanski 23, Korner, Abrham 3, Bojanovski 2, Bahan 3, Doležaj, Petraš 4, Malovec.

KRAJ UTAKMICE. Srbija je pobedila Slovačku 75:63.

40. minut - Fušek zakucava pod faulom 73:61. Promašio je dodatno bacanje.

39. minut - Brodzijanski pogađa slobodno bacanje posle nesportskog faula Srbiji 73:61, ali Slovaci nisu iskoristili dodatan napad.

39. minut - Avramović odlično prolazi i poentira u svom stiglu 73:59.

38. minut - Abrham promašuje zicer pod košem, ali i Ristić dobija "rampu".

37. minut - Veliki promašaj Kuridže za tri poena, šut je bio prekratak, ali je Đurišić ukrao loptu i dodao Avramoviću koji poentira lagano 71:59.

36. minut - Ristić ne pogađa sa distance, ali Krajčovic iz kornera uspešan za tri - 69:59.

34. minut - Odličan pas Kuridže i sigurno poentira Trifunović za najvećih +13 - 69:56.

34. minut - Laki poeni za Dušana Ristića 67:56.

33. minut - Fušek je bio precizan 65:56, a Đurišić je sada promašio za tri.

32. minut - Nikolaaaaaaa Đurišiiiiiiiiiiiiiiić postiže trojku 65:54.

32. minut - Revanširao mu se Doležaj, promašivši takođe čist šut van linije 6,75.

31. minut - Počela je poslednja deonica. Na startu Đurišić je ukrao loptu Krajčovicu, a Trifunović promašio otvorenu trojku u kontri.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 62:54.

Spektakularan koš sa svoje polovine postigao je Aleksa Radanov, ali se sirena ranije oglasila i njegova majstorija je nažalost poništena.

30. minut - Ristić iz horoga prekida seriju 0:4 Slovačke, sada je 62:54.

29. minut - Samo nakratko, jer je Petraš smanjio na 60:52, a zatim i u narednom napadu Slovaka za 60:54.

28. minut - Simanić sa niskog posta pogađa, a potom i posle ukradene lopte Radanov na drugi obruč, opet imamo dvocifrenu prednost 60:50.

27. minut - Posle promašaja Simanića za tri poena, Brodzijanski je zaustavljen nakon "rolinga" pod obručom Srbije. Tajm-aut traži Pešić.

27. minut - Precizan je bio sa slobodnih bacanja Brodzijanski oba puta 56:50.

26. minut - Bahan pogađa trojku za Slovačku, koja se približila na samo šest razlike 54:48. to je razljutilo Koprivicu i "polomio" je obruč zakucavanjem 56:48.

26. minut - Sjajna blokaaaaaaaaaadaaaaa Jagodić-Kuridže, fenomenalno je odreagovao u odbrani.

25. minut - Novi poeni za Irhinga, Slovačka smanjuje na 54:45.

24. minut - Vraća trojkuuuuuuuu Trifunović 54:43. A onda sjajna blokada Balše Koprivice.

24. minut - Evo i poena Koprivice, Orlovi drže +12, međutim, Krajčović je pogodio trojku pod faulom upravo od strane košarkaša Partizana - 51:43.

23. minut - Kuridža je napravio korake, ali je Husek bio neprecizan za Slovačku sa distance.

23. minut - Avramović je zaustavio rampom Huseka, pa promašio trojku u narednom napadu Srbije.

22. minut - Irhing lepo "zakucava" 49:39.

21. minut - Kuridža postiže svoju drugu trojku na meču, a potom i zakucava za onih najvećih 12 razlike 49:37.

21. minut - Fusek pogađa jedno od dva bacanja na startu drugog poluvremena 44:37.

TREĆA ČETVRTINA

POČINJE DRUGO POLUVREME

20. minut - Kraj prvog poluvremena 44:36 vodi Srbija.

19. minut - Brodzijanski je fauliran za tri i iskoristio je sva tri bacanja 44:36.

19. minut - Nova trojka Avramovića, Kaličenko prinuđen na tajm aut - 44:33.

18. minut - Prvo sjajan dribling, a onda i cepanje mrežice Alekse Avramovića za tri poena 41:31, smanjuje Irhing 41:33.

18. minut - Irhing pogađa za Slovačku 38:31.

17. minut - Upisuje se i Boriša Simanić 38:29.

16. minut - Dušan Ristić odličan u šutu 36:29.

15. minut - Greši Radanov prilikom prijema lopte, Ristić mu je poslao prebrz pas.

14. minut - Opet taj Brodzijanski nepogrešiv je za tri poena, 34:27. Pešić je tražio tajm-aut da malo smiri igrače, kako ne bi primali ovako brze koševe.

14. minut - Trifunović je ukrao loptu protivničkom igraču, a onda efektno zakucao 34:21, međuitim, Abrham je pogodio trojku 34:24.

13. minut - Razigrao se Ristić, njegovi novi poeni 32:21, najveća pradnost Srbije +12.

13. minut - Sada je konačno pogodio Trifunović iz ćoška, ali za dva poena jer je nagazio liniju 30:18, uzvraća Brodzijanski trojkom 30:21.

12. minut - Đurišić cepa mrežicu za tri, prva dvocifrena prednost za Srbiju 28:18.

11. minut - Ristić pogađa na startu druge četvrtine za 26:18.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Nikola Đurišić postiže svoje prve poene, kraj prve četvrtine 24:18.

9. minut - Brodžijanski oba bacanja daje 22:16, a potom i iz igre, vratili su se Slovaci 0:4 serijom - 22:18.

9. minut - Avramović precizan sa slobodnih bacanja oba puta 22:14.

8. minut - Uzvraćaju Slovaci trojkom Irhinga 20:14.

7. minut - Razigrao se Marko Jagodić-Kuridža, košarkaš Budućnosti je uspeo da poentira i pritom iznudi dodatno bacanje koje je pretvorio u koš 20:11, najvećih devet razlike za našu selekciju.

7. minut - Abraham je bio neprecizan za tri, a onda faul Slovaka u napadu, načinio ga je Jakub Petraš.

6. minut - Radanov sam završava u kontri, prva veća prednost za Orlove 17:11. Tajm aut za Slovačku.

6. minut - Kuridža odličan u duelu sa Gruzijanskim, poentira za 15:11

5. minut - Koprivica "u reketu" sjajan, novo vođstvo Pešićevog tima 13:11.

5. minut - Trifunović iz kornera ne pogađa trojku, ali je zato precizan Ihring, nerešeno je 11:11

4. minut - Radanov je bio precizan jednom sa bacanja, vodi Srbiju na 11:8.

4. minut - Poentira Hušek 10:8.

4. minut - Avramović je promašio, ali ga ispravio Koprivica 10:6.

3. minut - Sada je trojku pogodio i Marko Jagodić-Kuridža 8:3, a onda iopet taj Brodžijanski 8:6.

3. minut - Troooooooooooojka Trifunovića sa velike udaljenosti 5:0 za Orlove. Uzvraća Brodžijanski najbolji igrač Slovaka na isti način 5:3.

2. minut - Aleksa Avramović je promašio otvorenu trojku iz ćoška, a zatim i priliku da poentira posle prodora.

1. minut - Srbija vodi 2:0, prve poene na meču postiže Uroš Trifunović.

1. minut - Kakva blokada Balše Koprivice, Slovačka je zaustavljena u prvom napadu.

PRVA ČETVRTINA

UTAKMICA POČINJE!

20:26 Nova, druga, utakmica istih rivala igra se 28. februara u Levicama.

20:24 Upravo se intoniraju himne Slovačke i Srbije.

20:17 - Selektor Pešić je odlučio da ipak i u ovom meču računa na Filipa Petruševa! Centar Efesa je naknadno pozvan, posle niza problema sa igračkim kadrom, pa je dobio dozvolu Ergina Atamana da doputuje u Beograd i pomogne ostalim saigračima iz nacionalnog tima.

19:30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Srbija - Slovačka, koja se igra u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. Naredni Mundobasket će se održati u tri zemlje, pošto su domaćini Japan, Filipini i Indonezija.