01.03.2022.

22:06

ŽALGIRIS U SERIJI! Panatinaikosu nije pomogao ni RAZGOROPAĐENI Nedović! Velika drama u Tel Avivu

Žalgiris je u Atini pobedio Panatinaikos rezultatom 96:83 (29:10, 23:24, 24:27, 20:22), u odloženom meču 18. kola elitnog takmičenja.

Litvanci su trijumf obezbedili već u prvoj četvrtini, posle koje su imali 19 poena prednosti, a najveća razlika je iznosila +23, što su imali u nekoliko navrata tokom druge i treće četvrtine.

Edgaras Ulanovas je sa 22 poena vodio zim iz Kaunasa do trijumfa, a sjajan je bio i Žofri Lovernj sa 17 poena i 12 skokova. Arturas Milaknis je ubacio 16 poena, dok je 15 postigao Tajler Kavana koji je imao i devet uhvaćenih lopti.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji igrač na utakmici sa 23 poena, a dvocifreni kod poraženog tima su bili još Hauard Sent-Ros sa 16 i Jorgos Papajanis sa 11 poena.

U istom terminu je Makabi na svom terenu pobedio Baskoniju sa 94:93 (28:27, 28:23, 15:27, 23:16).

"Ponos Izraela" je do trijumfa stigao u dramatičnoj završnici, pošto je u poslednjih pola minuta Skoti Vilbekin vezao pet poena, a onda je samo Vejd Boldvin ublažio poraz sa linije penala.

Najefikasniji u Makabiju bili su Ante Žižić i Džejms Naneli sa po 21 poenom, dok je pomenuti Vilbekin ubacio 17.

Vejd boldvin je kod gostiju bi onajraspoloženiji sa 27 poena.