Autor: Ivan Gajić

06.03.2022.

13:42

CRNI NIZ SE NASTAVLJA! Mega u OČAJNOJ seriji, IZGUBILA četvrtu zaredom!

Mega je dobro otvorila utakmicu i na veliki odmor otišla sa pet koševa prednosti (37:32).

Ipak, početkom treće četvrtine, domaćin je sve upropastio i za nekoliko minuta izgubio vođstvo, koje košarkaši Igokee nisu ispuštali do kraja meča.

Pobednik je praktično rešen u ovom periodu, koji je tim iz Aleksandrovca dobio sa 15 poena razlike, ubacivši čak 28 koševa, naspram samo 13 domaćina.

Najefikasniji u pobedi bio je Antabia Valer sa 17 poena. Marko Jošilo je odigrao dobar meč sa 14 poena i pet skokova. Aleksa Radanov je stao na 12 poena. U poraženom sastavu, odličan je bio reprezentativac Srbije Nikola Jović koji je za 28 minuta upisao 22 poena uz osam skokova i pet asistencija. Karlo Matković je imao 17 poena i 12 skokova.

Bila je to 11. pobeda Igokee ove sezone, uz devet poraza, dok je Mega na skoru 8-12. Zanimljivo da su Beograđani poslednji put slavili u ABA ligi još 29. januara protiv FMP-a, dok su posle toga ređali poraze od Crvene zvezde, Studentskog Centra i Budućnosti.

Tokom prošlog meseca, Mega je jedini trijumf zabeležila na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća.