Sport
SJAJNA VEST ZA PANTERE! FMP domaćin kvalifikacionog turnira Lige šampiona!
Pored FMP-a, kvalfikacione turnire organizovaće i TFT iz Skoplja, Unikaha iz Malage i Benfika iz Lisabona.
Srpski predstavnik u FIBA Ligi šampiona u četvrtfinalu će igrati protiv španskog Breogana, a taj duel zakazan je za 21. septembar u dvorani "Aleksandar Nikolić".
U drugom četvrtfinalu sastaće se Svons Gmunden iz Austrije i Parnu iz Estonije. Potencijalni rival FMP u polufinalu, 23. septembra, biće ekipa Opave iz Češke, dok pobednika drugog četvrtfinala očekuje duel protiv Baken Bersa iz Danske.
Finale je na programu 25. septembra, a samo pobednik turnira igraće u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona.
Ukoliko izbore plasman u grupnu fazu, košarkaši FMP takmičiće se u E grupi sa izraelskim Hapoelom iz Jerusalima, nemačkim Rizenom iz Ludvigsburga i turskom Darušafakom.
TURNIR U BEOGRADU - Dvorana "Aleksandar Nikolić"
Utakmice 21, 23. i 25. septembar
Četvrtfinale: FMP - Breogan, Gmuden - Parnu
Polufinale: (1) Gmuden / Parnu - Baken Bers, (2) FMP / Breogan - Opava
Finale (1) - (2)
TURNIR U SKOPLJU
Četvrtfinale: Lester - Voluntari, TFT Skoplje - Hemnic
Polufinale: (1) Tofaš - Lester / Voluntari, (2) Fribourg - TFT Skoplje / Hemnic
Finale (1) - (2)
TURNIR U MALAGI
Četvrtfinale: Den Boš - Siauliaj, Patrioti Levice - Kormeno
Polufinale: (1) Unikaha - Den Boš / Siauliaj, (2) Patrioti Levice / Kormeno - Karhu
Finale (1) - (2)
TURNIR U LISABONU
Četvrtfinale: Norćeping - Budiveljnik, Golden Igl - Benfika
Polufinale: (1) Norćeping / Budiveljnik - Bamberg, (2) Golden Igl / Benfika - Keravnos
Finale (1) - (2)
GRUPNA FAZA
Gropa A: Strazbur, Falko, Mursija, kvalifikant 1.
Grupa B: AEK, Karšijaka, Telekom Bonn, Ređo Emiljia.
Grupa C: Hapoel Holon, Ostende, Galatasaraj, Legija Varšava.
Grupa D: Nimburk, Igokea, Bilbao, Bahčešehir.
Grupa E: Hapoel Jerusalim, Ludvigzburg, Darušafaka, kvalifikant 4.
Grupa F: Manresa, VEF Riga, Limož, kvalifikant 3.
Gropa G: Dižon, Dinamo Sasari, PAOK, kvalifikant 2.
Grupa H: Tenerife, Ritas, Peristeri, Bnei Hercilija.