06.09.2022.

19:30 >> 22:52

JOKIĆ I DRUŽINA LUPILI JOŠ JEDNU RECKU! Srbija nema nameru da stane, pao i Izrael!

Bio je ovo fenomenalan meč "orlova", Izrael je bio dostojan protivnik, ali naši momci su opravdali ulogu favorita.

Od starta smo bolje  ušli u meč nošeni sjajnom igrom Nikole Jokića, a pratili su ga spremno i ostali saigrači, dok se na suprotnoj strani najviše isticao Deni Avdija.

Prva četvrtina se završila sa +6 u korist "orlova" (24:18)

Odlično je Izrael otvorio drugu četvrtinu, bilo je tu dosta poena na koje nismo imali odgovor. Ipak, pred kraj četvrtine raspoloženi su bili Micić, Gudurić i Lučić, što je Sbiji donelo +12 na poluvremenu (50:38).

U trećoj četvrtini naši momci su održavali prednost. Nije Izrael posustajao, ali koncentrisani su bili "orlovi" i dobili četvrtinu sa 65:58.

Ponovo je NIkola Jokić obeležio poslednju četvtinu bilo da su poeni ili asistencije u pitanju, popularni "džoker" je sjajnom igrom vodio Srbiju do novog trijumfa.

U Srbiji je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 29 poena, dok je protivnički tim predvodio Jan Madar (20).

Sledeći meč igramo sa drugoplasiranom Poljskom u sredu (21.00).

SRBIJA-IZRAEL 89:78 (24:18,26:20,15:20, 24:20)

Srbija: Davidovac(0), Marinković(0), Kalinić(10), Lučić(7), Ristić(0), Jokić(29), Nedović(6), Jagodić-Kuridža(0), Micić(19), Gudurić(8), Jaramaz(10), Milutinov(0)

Izrael:Sorkin(11), Mekel(5), Avdija(14), Pnini)0), Madar(20), Menco(9), Koen(7), Zalmson(0), Levi(6), Ginat(0), Blkati(3), Zosman(3)

40. minut - Sorkin solidan ispod koša (89:78)

39. minut - Trojka Jaramaza (86:75). Trojka  Kalinića (89:75)

38. minut - Trojka Avdije (83:75)

37. minut - Opet Nikola Jokić (83:67)

36. minut - Ponovo precizan Jokić (81:65)

35. minut - Pogaža Jokić uz faul (78:63), zatim je bio precizan i sa slobodnog bacanja

34. minut - Tri poena Jaramaza (76:63)

33. minut - Pogađa Micić iz ugla(67:63) Jaramaz precizan sa slobodnih bacanja (69:63), zatim poeni Jokića (71:63), a onda novi poeni Jaramaza (73:63)

32. minut - Trojka Madara (65:63)

31. minut - Novi poeni Izraeala

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Dva poena Jana Madara 65:55. Deni Avdija postiže trojku (65;58)

29. minut - Lučić će morati da napusti teren zbog pada koji je imao, još uvek se ne zna koliko je ozbiljna povreda (65:53)

27. minut - Trojka Kalinića (65:53)

26. minut - Pogađa Levi (62:48)

25. minut - Poeni Sorkina, zatim trojka Kalinića (62:46)

24. minut - Novi poeni Vase Micića (59:44

23. minut - Marko Gudurić precizan sa slobodnih bacanja (54:44). Precizan Micić (56:44)

22. minut - Trojka Mekela (51:41). Trojka Izraela (51:44)

21. minut - Polovičan Vasa Micić sa slobodnih bacanja (51:38).

POLUVREME

20. minut - Trojka Gudurića (48:38). Odlično se snašao Gudurić (50:38)

19. minut - Sorkin odličan pod košem (43:35), a zatim novi poeni Nikole Jokića (45:35)

18. minut - Trojka Micića (43:33)

17. minut - Micić precizan za dva poena (40:30). Trojka Jana Madara (33:40)

16. minut - Pogađa Lučić iz ugla trojku (34:30). Dva poena Jokića (36:30). Precizan Jokić sa slobodnih bacannja (38:30)

15. minut - Jan Madar pogodio trojku za vođstvu (30:28), ali vraća trojku Micić (31:30)

14. minut - Koen precizan ispod koša (27:28)

13. minut - Trojka Menka, Pešić zatražio tajm-aut (26:25). Fauliran Micić za tri poena. Dva od tri sa linije slobodnih bacanja plejmejkera Efesa (28:25)

11. minut - Poeni Jan Madara (26:22)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Menko pogađa trojku (22:18). Novi poeni za Srbiju sa slobodnih bacanja (24:18)

9. minut - Polaganje Nikole Jokića (19:13). Koen pogađa sa slobodnih bacanja (19:15). Precizan Jokić uz faul, zatim je pogodio i slboodno bacanje (22:15)

8. minut - Zakucavanje Denija Avdije (15:13). Pogaađa Jokić oba slobodna bacanja (17:13)

7. minut - Trojka Denija Avdije (15:11)

6. minut - Ponovo precizan Jokić (15:5). Zusman precizan za tri (15:8)

5. minut - Dva poena Nemanje Nedovića 13:5

4. minut - Odlično polaganje Nikole Jokića (11:5)

3. minut - Pogodio je uz faul Deni Avdija (7:4). Zakcuvavanje Lučića (9:5)

2. minut - Oba slobodna pogađa Vasilije Micić (5:0). Prvi poeni za Izrael, zatim Kalinić pravi faul u napadu nad Avdijom (5:2). Nedović pogađa oba slobodna bacanaj (7:2)

1. minut - Nikola Jokić pogađa trojku (3:0)