22.09.2022.

07:20

PORAZ NA PREMIJERI! Srbija nemoćna protiv Kanade! Neuspeh na startu Svetskog prvenstva!

Srbija je odlično otvorila meč vođstvom 8:4, ali je u drugoj i trećoj četvrtini šut izabranica Marine Maljković stao.

To su Kanađanke iskoristile i utakmicu prelomile u svoju korist. Prvu trojku pogodila je Saša Čađo za vođstvo 16:11, a to je bila i jedina trojka u prvom poluvremenu za Srbiju, kao i najubedljivija prednost.

Znatno dominantnije i fizički moćnije, košarkašice Kanade su preuzele igru u svoje ruke i do kraja susreta više nisu ispuštale prednost.

Sve što su Srpkinje uspele da urade je da mini serijom priđu rivalkama na sedam poena razlike u finišu, ali prekasno da se ugrozi protivnik.

Kanadu je do trijumfa vodila Kajla Aleksander sa 13 poena, a ispratila ju je Nira Filds sa 12 ubačenih koševa.

Što se tiče Srbije, Anderson je bila najefikasnija sa 18 poena, dok je kapitenka Tina Krajišnik upisala 17 poena u osam uhvaćenih lopti.

Tim Marine Maljković šansu za popravni ima u petak ujutru 4 sata, kada će rival u drugom kolu biti Japan. Ovim porazom Srpkinje su zakomplikovale borbu za plasman u naredni krug.

U drugom meču naše grupe, Japanke su deklasirale Mali rezultatom 89:56.

KANADA – SRBIJA 67:60 /15:16, 23:12, 16:13, 13:19/

Dvorana: Olimpik park

Sudije: Boner (SAD), Forsberg (Danska), Đerđi (Rumunija)

KANADA: Ačonva 10, Aleksander 13, Amiere 8, Karlton 7, Koli 8, Filds 12, Žajls, Henson, Hil, Konig, Kjei, Nurs 9.

SRBIJA: Anderson 18, Čađo 5, Đorđević 2, Jovanović 5, Katanić, Krajišnik 17 (8sk), Nogić, Raca 6, Škorić, Stanković 4, Topuzović 3, Zec.