14.12.2022.

22:49

VIRTUS PREKINUO CRNI NIZ! Teodosić ODLIČAN u pobedi tima iz Bolonje!

Na taj način klub iz Bolonje je prekinuo crnu seriju od četiri uzastopna poraza u najelitnijem takmičenju.

Bivši kapiten Srbije Miloš Teodosić je dao ogroman udeo pobedi Virtusa, jer je za 22 minuta u igri postigao 11 poena, uz 9 asistencija i pet uhvaćenih lopti. Teu je jedno dodavanje nedostajalo da meč završi sa dabl-dabl učinkom.

U prvoj četvrtini vladala je rezultatska klackalica, da bi se domaćin u finišu drugog kvartala odlepio i stekao dvocifrenu prednost (37:27), dok je na poluvreme otišao sa 11 koševa viška (40:29).

Početkom drugog dela, Virtus je došao i do maksimalnih +14 (45:31), ali se igrači Albe nisu predavali.

Postepeno su smanjivali minus, međutim, domaćin nije dozvolio da priđu ispod šest koševa i rutinski je priveo meč kraju, upisavši petu pobedu, uz osam poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kajl Vims sa 16 poena, po 13 su postigli Džejt i Heket, a dvocifren je bio i Ismail Bako sa 10 koševa.

Kod Albe, iskusni Luk Sikma je bio najbolji sa 16 poena, Džejlen Smit je dodao 14, a po 11 Olinde i Kumađe.

Virtus je sada na 14. mestu, sa skorom 5-8, dok su "albatrosi" na pretposlednjoj 17. poziciji sa tri pobede i čak 10 poraza.