17.02.2023.

19:44 >> 23:32

ZVEZDA SRUŠILA PARTIZAN U PAKLU ČAIRA! Veliki preokret crveno-belih za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća!

Bio je ovo neverovatno zanimljiv meč. Dugo vremena je Partizan imao prednost, međutim preokretom su crveno-beli stigli do trijumfa.

Partizan je silovito ušao u meč. Dosta bolje su šutirali igrači Željka Obradović, tako da se prva četvrtina završila rezulatatom 21:15 u koristi Partizana.

Početkom druge četvrtine Duško Ivanović je isključen sa utakmice, tako da je Zvezda morala da nastavi bez glavnog trenera.

Na početku su to sjajno koristili crno-beli, imali su prednost od 18 razilike u jednom momentu, ali do poluvremena je Zvezda spustila na -10  (44:34).

Treća četvrtina je bila posebno zanimljiva, a Zvezda je apsolutno preuzela kontrolu u drugom delu četvtrtine.

Sve je kulminiralo trojkom Filipa Petruševa  za vođstvo i tako se treća četvrtina završila vođstvom Zvezde (58:59).

U poslednjoj četvrtini, Zvezda je bila tim koja se pitala za sve, a pri +9 za Crvenu zvezdu, meč je prekinut.

Već ranije je publika upozoravana zbog ponašanja, ipak sudije su poslednjoj četvrtini odlučile da napuste teren.

Pauza je trajala duže od 20 minuta, a nakon toga su kapiten Crvene zvezde i igrač Partizana Danilo Anđušić upozorili publiku da ne smeju više da se dešavaju incidenti.

Nastavila je Zvezda nakon pauze u svom ritmu, a u jednom momentu Crvena zvezda je imala i dvocifrenu prednost.

Uspeo je Partizan to da spusti na -4, ipak ponovo je Zvezda digla ritam i potpuno zasluženo došla do pobede rezultatom 83:75.

Crvena zvezda će u finalu igrati protiv Mege koja je danas pobedila FMP.

U Partizanu je najefikasniji bio Džejms Naneli sa 19 poena, a Zek Ledej je postigao 16.

Partizan- Crvena zvezda 75:83 (21:15,23:19,14:22, 15:24)

Partizan: Vukčević, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Eksum, Mikić, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić

Crvena zvezda:Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Petrušev

40. minut - Pogađa Kampaco oba slobdna (73.83)

39. minut - Lesor pravi faul nad VIldozom na šutu za tri poena. Pogađa Vildoza sva tri slobodna bacanja (73:80). Pogađa Bentil uz faul, ipak nije pogodio slobodno bacanje (73:82)

38. minut - Precizan Naneli pod faulom (69:77), zatim je pogodio i slobodno bacanje (70:77). Trojka Kevina Panter (73:77)

37. minut - Trojka Zeka Ledeja (67:75). Prsekao je VIldoza loptu Partizana i poentira za dva poena (67:77)

36. minut - Divno dodavanje Nedovića za kucanje Mitrovića (64:73). Novi poeni Luke Mitrovića (64:75)

35. minut - Egzum pogađa oba slobodna bacanja  (64:71)

34. minut  - Utakmica se konačano nastavila! Lesor smanjuje prednost Zvezde (62:69). Novi poeni Luke Mitrović uz sjajnu asistenciju Fakudna Kampaca (62:71)

33. minut - Trojka Nemanje Nedovića (60:69). Ponovo prekid utakmice, arbitri meča se nalaze na terenu. Nakon 15 minuta, Danilo Anđušić iz Partizana i Branko Kovačević iz Crvene zvezde su zamolili publiku da ne ubacuju predmete u teren

32. minut - Precizan Petrušev uz faul, a zatim  nije bio precizan sa slobodnih bacanja (60:66)

31. minut - Odlično se snašao Filip Petrušev i poentirao za povećanje prednosti Zvezde, s druge trane precizan Anđušić, zatim trojka Nedovića

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Trojka Petruševa (58:59)

29. minut - Poentira Petrušev (58:56)

28 .minut - Precizan Petrušev oba puta sa slobodnih bacanja (58:54)

27. minut - Pogađa Naneli uz faul, zatim je pogodio slobodno bacanje (58:51). Luka Mitrović polovičan sa slobodnih bacanja (58:52)

26. minut - Precizan Naneli (54:47), zatim trojka Vildoze (54:50). Polovičan Lesor sa slobodnih bacanja, u međuvremenu je napravljen manji prekid zbog ponašanja navijača Crvene zvezde. Ledej je zatim napravio faul nad Petruševim. Filip Petrušev polovičan sa slobodnih bacanja  (55:51)

25. minut - Pogađa Kampaco oba slobodna bacanja (50:47), s druge strane zakucava Lesor (52:47)

24. minut - Odlični poeni za Vildozu (50:42),  a zatim tri poena Vildoze (50:45)

23. minut - Trojka Kampaca (47:40), precizan Panter uz faul, a zatim pogađa i slobodno (50:40)

22. minut - Fakundo Kampaco pogađa oba slobodna bacanja (47:36). Drugi put polovičan Kampaco sa linije penala (47:37)

21. minut - Precizan Naneli uz faul, zatim je pgodoio i slobodno bacanja (47:34)

POLUVREME

20. minut - Precizan Ben Bentil (44:32). Hasan Martin pogađa oba slobodna bacanja (44:34)

19. minut - Sjajan asistencija Kampaca za Bena Bentila (44:30)

18. minut - Kevin Panter precizan za dva poena, s druge strane prvi poeni Luke Vildoze (44:28)

17. minut - Trojka Nanelija, s druge strane Fakundo Kampaco je pogodio slobodna bacanja (40:26). Siguran Naneli sa slobodnih bacanja (42:26)

16. minut - Poeni Ognjena Dobrića (31:23). Pogađa Lesor uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanje (34:23). Identična situacija, ponovo Lesor precizan uz faul, a zatim je precizan i sa slobodnog bacanja (37:23).Precizan Dobrić sa slobodnih bacanja

15. minut - Trojka Nanelija (31:21)

14. minut - Precizan je bio Luka Mitrović (28:21). Tehničke zbog sukoba dobili su Danilo Anđušić i Fakundo Kampaco.

13. minut - Dve tehničke greške je dobio Duško Ivanović i isključen je iz ovog meča. Dva slobodna bacanja pogodio je Panter (25:17), zatim poeni Pantera (28:17), nakon toga precizan je bio nedović (28:19)

12. minut - Zek Ledej pogađa iz teške pozicije (23:17)

11. minut - Zakucavanje Filipa Petruševa (21:17)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Tri poena Alekse Avramovića (21:15)

9. minut - Prvi poeni za Kevina Pantera (16:13). Pogađa Nedović oba slobodna bacanja (16:15), s druge strane precizan Ledej, on već ima osam poena (18:15)

8. minut- Precizan Uroš Trifunović (14:9), zatim poeni Nedovića uz faul (14:11). U sledećem napadu novi poeni Nemanje Nedovića (14:13)

7. minut - Laki poeni Luke Mitrovića (12:9)

6. minut - Matijas Lesor prekida post Partizana (9:7)

5. minut - Dva minuta bez poena na terenu, Luka VIldoza je za Crvenu zvezdu promašio dva čista zicera

4. minut - Već čitav nema poena na obe strane

3.minut - Postiže trojku Zek Ledej, a zatim dva poena Fakunda Kampaca za Crvenu zvezdu. U sledećem napadu Partizana precizan je bio Dante Egzum (7:7)

2. minut - Bentil postiže prve poene za Crvenu zvezdu, s druge strane precizan Dante Egzum (2:2). U sledećem napadu Crvene zvezde, Branko Lazić je pogodio trojku.

1. minut - Šutirao je Kampaco zbog isteka vremena iz velike daljine, ipak nije uspeo u svojoj nameri