24.02.2023.

22:39

VIRTUS SLAVIO NA SRPSKI POGON! Magični Teo UNIŠTIO Špance! Kalinić bolji od Obradovića! Valensija PROKOCKALA +15!

Italijani su odlično otvorili utakmicu vođstvom 9:0, ali je tim iz Vitorije ubrzo stigao ovu prednost i viđena je neizvesna borba do samog kraja,

Ipak, na startu poslednje četvrtine, Virtus je novom serijom 9:0 pobegao i praktično rešio utakmicu u svoju korist.

Sjajnu partiju pružio je Miloš Teodosić, koji je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 17 poena, dva koša manje dodao je Belineli, dok je kod Baskonije, ujedno i u celoj utakmici, najbolji bio Rokas Gidraitis sa 25 poena.

Obradovićev Monako izgubio je na gostovanju Barseloni 80:70, a srpski reprezentativac Nikola Kalinić ubacio je osam poena u pobedničkoj ekipi.

Barsu je do trijumfa vodio Tomaš Sartoranski sa 15 poena, a u timu Kneževa izdvojio se Majk Džejms sa 14 koševa.

Košarkaši Efesa pobedili su u gostima Asvel sa 90:89 (23:18, 22:31, 27:12, 18:28), u meču 25. kola Evrolige.

Efes je do pobede predvodio Vil Klajburn sa 20 poena, a pratili su ga Šejn Larkin sa 16 poena i pet asistencija i Elajdža Brajant sa 14 poena i 10 skokova. Kod Asvela su se izdvojili Nando De Kolo sa 20 i Jusufa Fal sa 15 poena.

Efes je na 11. mestu na tabeli sa skorom od po 12 pobeda i poraza, a Asvel je na pretposlednjoj, 17. pozicija sa osam pobeda i 17 poraza.

U narednom kolu Efes će gostovati Panatinaikosu, dok će Asvel dočekati Real Madrid.

Valensija je kod kuće poražena od Olimpijakosa (85:92), iako je domaćin već u prvoj četvrtini imao ogromnu prednost.

Španski tim je vodio 25:10, ali mu ni to nije bilo dovoljno za trijumf. Razigrali su se Grci u naredne tri četvrtine i na krilima Papanikolaua (22 poena) i Vezenkova koji je dao dva koša manje, stigli do trijumfa u ovom meču.

Kod Valensije najefikasniji je bio Prepelič sa 21 poenom, Veb je dodao 14 koševa.