25.06.2023.

15:54

NAŠE KOŠARKAŠICE RAZBILE NEMAČKU! Srbija osvojila peto mesto na Evropskom prvenstvu

Za petu poziciju na Evrobasketu, naše devojke su savladale selekciju Nemačke rezultatatom 78:62

Prva četvrtina je bila poprilčno izjednačena, gledali smo ravnopravnu borbu ove dve reprezentacije.

Ipak, pred kraj prvog perioda, uspele su naše devojke da se odvoje i naprave dvocifrenu prednost, tako da se četvrtina završila rezultatom 25:15 u korist Srbije.

Pokušale su Nemice u drugoj četvrtini da dođu do preokreta, ali skoncetrisane su bile reprezentativke Srbije.

Preloman je bio tajm-aut Marine Maljković na kome je savetovala naše devojke da se više posvete odbrani.

Srbija je na poluvreme otišla sa rezultatskom prednošću od 47:34.

Početkom drugog poluvremena od samog starta je bilo vidljivo da su košarkašice Srbije te koje drže kontrole.

Srbija je u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću od  62:43.

U poslednjoj četvrtini već je bilo jasno ko izaći kao pobednik u ovom susretu,  a naše devojke su dobile meč rezultatom 78:62.

Najefikasnija u timu Srbije je bila Ivon Anderson sa 16 poena, dok je Nemačku predvodila Luisa Geisolder sa 12 poena.