08.07.2023.

14:54

Čankovi "orlići" sigurni na startu Evrobasketa! Sigurna pobeda protiv Estonije

U prvom kolu šampionata  u Iraklionu naši momci pobedili su Estoniju rezultatom 82:61 (24:16, 19:19, 17:14, 22:12).

Sledeći rival U20 selekcije Srbije je Španija, sutra od 20 časova.

Posle izjednačenog početka meča, izabranici trenera Nenada Čanka razliku su počeli da prave u drugoj polovini prvog perioda.

Tada su serijom 12:1 mimnimalnih 13:12 pretvorili u prvo dvocifreno vođstvo – 24:14, minut i po pre kraja prve četvrtine. Ispostavilo se da su "orlići" već tada napravili odlučujući korak ka pobedi.

Estonija do kraja jeste u nekoliko navrata zapretila, prilazila i na tri razlike.

Ali, svaki nalet rivala napi momci su na vreme odbili, da bi poenima Mihaila Petrovića, u 22. minutu, ponovo bili dve cifre daleko – 45:35.

Do kraja više prednost našeg tima nije dolazila u pitanje. Kada su se konačno u poslednjem periodu oslobodili, otišli su i do vrlo ubedljive pobede. Ovaj deo igre otvorili su sa 14:6 i pobegli na 74:56.

Naši momci su sasvim dobro šutirali iz igre, ali su do startne pobede na šampionatu u Iraklionu došli zahvaljujući sjajnoj odbrani kojom su rivala naterali na 18 izgubljenih lopti.

Svi igrači su dobili šansu, a najefikasniji u našem timu bio je Nikola Šaranović sa 17 poena (13-13 slobodna bacanja), a imao je i sedam skokova i šest asistencija. Mihailo Petrović je brojao do 15 poena, osam skokova i pet asistencija, Bogdan Zimonjić je dodao 11, a dvocifren je bio još Čedomir Matić sa deset poena.