08.12.2023.

21:31

Raspucani Majk Džejms! Brejk Monaka, Petrušev nije debitovao za Olimpijakos!

Ekipa iz Kneževine, koja je pre tri dana posle produžetka izgubila od Partizana u Beogradu, imao je plus sedam na poluvremenu (46:39).

U trećoj deonici Žalgiris se vratio u meč i napravio preokret, a u poslednjih pet minuta se ušlo rezultatom 63:63. Monako je trojkom Džerona Blosomgejma kojom je poveo 74:68 na 1.58 pre kraja, a domaćin nije posle toga uspeo da se vrati u meč.

Izabranike srpskog stručnjaka Saše Obradovića ka pobedi je predvodio Majk Džejms sa 25 poena, Blosomgejm je dao 13, Eli Okobo 12, a Alfa Dijalo 11.

Kod Žalgirisa su se istakli Tomas Dimša sa 14, Rolands Šmits sa 13 i Kinan Evans i Edgaras Ulanovas sa po 10 poena.

Žalgiris sad ima skor 5-8, a Monako 8-5. U narednom kolu, Žalgiris će u četvrtak ugostiti Partizan, dok će Monako u petak u goste Fenerbahčeu.

Košarkaši Olimpijakosa slavili su kod kuće protiv Bajerna 77:69 u meču 13. kola Evrolige.

Pokušavali su gosti iz Minhena, trudili se, juri prednost raspoloženog domaćina, ali nisu uspeli da odigraju ni neizvestan meč. Mnogo toga bilo je drugačije u ekipi Bajerna u odnosu na meč protiv Olimpije Milano u prošlom kolu, kada su slavili posle produžetka. Serž Ibaka nije mogao da nastupi u Atini, pa su Fal i Milutinov imali olakšan posao pod košem, a to su iskoristili na najbolji način.