25.01.2024.

23:11

Zvezdo, nije dobro! Ovako izgleda nova tabela Evrolige! Čeka se Partizan

Ekipa Janisa Sferopulosa odigrala je katastrofalan meč, ne računajući poslednju četvrtinu meča, ali ruku na srce posle minus 22, paljenje je bilo - kasno.

Zvezda je bez povređenog Miloša Teodosića bila neprepoznatljiva u napadu, a nije mnogo pomogao povratak tek oporavljenog Nemanje Nedovića koji je postigao sedam poena za nepunih 13 minuta.

Jago Dos Santos je sa 20 poena bio najefikasniji u Zvezdi, Rokas Gedraitis je dao 15, DŽavonte Smart 14, a 10 Adam Hanga.

Očajne tri četvrtine, presudile su ekipi sa Malog Kalemegdana, koja je sad na skoru 9-14 i posle nepotpunog kola (sutra se igraju preostale utakmice ovog kola) zauzima 14. mesto na evroligaškoj tabeli.

Jedina dobra stvar koja se dogodila večeras je iznenađujući poraz minhenskog Bajerna od Asvela 64:76, pa tako ekipa Pabla Lasa nije "pobegla" Zvezdi za jednu pobedu. Anadolu Efes i milanska Olimpija su na istom broju pobeda, a sutra igraju protiv Barselone, odnosno Monaka, i eventualnim pobedama prestigli Zvezdu.

Da ne govorimo o Žalgirisu, koji gostuje pred 20.000 navijača Partizana u Areni, a i oni bi eventualnim iznenađenjem preskočili crveno-bele.

Samo serija pobeda vodi Sferopulosov tim do šanse da se plasira u evroligaški plej-in, a kako sada stvari stoje to će biti jako težak zadatak jer već sledeće nedelje je duplo kolo, prvo u Arenu stiže Valensija, a onda u petak moćna Barselona.